Tänak võitis Saksamaa ralli

Saarte Hääl
Ott Tänak koos Martin Järveojaga Toyota Yarise roolis.
Ott Tänak koos Martin Järveojaga Toyota Yarise roolis. Foto: HASAN BRATIC / AFP

Saksamaa MM-ralli oli Toyota meeskonnale üliedukas - Ott Tänak ja Martin Järveoja võtsid kolmanda järjestikuse rallivõidu. Kris Meeke lõpetas ralli teisel kohal ja kolmikvõidu kindlustas Jari-Matti Latvala.

Et Saksamaal hooaja viimasel asfaldietapil purunes laupäevasel katsel rehv nii Thierry Neuville'il kui Sebastien Ogier'l, alustas Toyota päeva kolmikjuhtimisega. Tänakul, Meeke'il ja Latvalal oli vaid üks eesmärk- kindlalt finišisse jõuda. Power Stage'il püsis kindlalt esikohal Teemu Suninen, kuid lõpuks napsas tema ees siiski võidu Thierry Neuville. Latvala korjas kolm punkti, Meeke ja Ogier pidid leppima ühe silmaga.

Ott Tänak lõpetas punktikatse kaheksanda ajaga, kuid kindlustas sellegipoolest endale 20,8-sekundilise edumaaga ralli võidu Meeke'i ees. Latvala jäi Tänakust maha 36 sekundit ning jäi kolmandale kohale ning see tagas Toyotale kolmikvõidu. Ott Tänaku ja Martin Järveoja võitsid Saksamaa MM-ralli juba kolmandat aastat järjest. Viimati suutsid ühe meeskonna piloodid pjedestaali täita Volkswageni mehed 2015. aastal Saksamaal.