Postimehe aruanne Ungarist: lühikesekasvulisel Eestil on tippturniiril raske

Carl-Robert Puhm
Eesti naiskond fännidega
Eesti naiskond fännidega Foto: Carl-Robert Puhm

Eesti võrkpallinaiskond pakkus EMil emotsionaalse ja võitlusliku mängu. Eilsest šokeerivast kaotusest toibunud naiskond püüdis kõvasti ja ei valmistanud Eesti fännidele pettumust. Geimivõidust enamaks sellest aga ei piisanud.

Postimehe tähelepanekud tänasest mängust:

Kertu Laak. Eile ebaõnnestunud Eesti koondise diagonaalrünadaja oli täna kui ümbersündinud. Horvaata koondise võimsa bloki vastu leidis meie koondislastest parimat rohtu just tema. Mängu pingilt alustanud 21-aastane rünnakuvedur realiseeris täna 19st tõstest koguni 10. Kokku jäi Laagi arvele 13 punkti, millega kerkis ta Eesti koondise resultatiivseimaks. Rahvuskoondise jaoks on Laagi mängu kaasamine ülioluline, sest raskete olukorde korral vaadatakse just tema otsa.

Emotsioon ja võitluslikkus. Eesti koondis oli täna kohe esimesest punktist mängust sees. Emotsioon ja võitluslikkus, mida täna näidati, oli hoopis midagi muud kui eile. Esimese geimi lõpus ja teises geimis ära kukkunud mäng leiti enne kolmandat geimi taas üles ning uude geimi mindi väga võitlushimulistena. Õige emotsionaalne häälestatus kandis vilja, sest geimivõit saadigi raske lahingu järel kätte. Tugevat närvi näidati just otsustavatel punktidel, kui kaks matšpalli ära päästeti. Vähe tähtis ei olnud siinkohal 200-pealine Eesti fänniarmee, kes eestlannadele rasketel hetkedel tugevalt toeks oli.

Horvaatia blokk. Horvaatia blokk oli võimas. Horvaatlannad on pikad ja hüppavad kõrgele. Eesti lühikesekasvulisel naiskonnal oli keeruline kõrgest kaitsemüürist läbi murda. Eestil tekkis raskusi ka hästi õnnestunud servi vastuvõtu puhul vastaste kaitsest läbi murda. Sidemängija Julija Mõnnakmäe jaotas küll palli mitmekülgselt, aga alatasa oli Horvaatia blokk jaol. Eriti silmatorkav oli vastaste bloki võimsus esimeses geimis, kus sulustamisest neli  punkti teeniti. Lisaks kõik blokid, mis meie rünnakutelt hoo võtsid.

Õigeaegne vaie. Teise geimi lõpus oli moment, kus kohtunikud lugesid Bozana Butigani servi ässaks. Tabloole kuvati seis 24:9, kuid Eesti treeneritetiim otsustas kasutada vaide võimalust. Eestlased teenisid õiguse ning korrigeeritud seisuks sai 23:10. Sellelt seisult algas Eesti uus ärkamine - geimi lõpus teeniti kuus punkti järjest ja kaotusnumbrid jäid viisakateks (17:25). Oli tunda, et järjest saadud õnnestumised süstisid eestlannadele uut enesekindlust ja positiivset emotsiooni, millega kolmas geim ka enda kasuks pöörati.