Saaremaal algasid Eesti meistrivõistlused golfis

Postimees Sport
Valitsev meister Carl Hellat avas võistluse Saaremaal.
Valitsev meister Carl Hellat avas võistluse Saaremaal. Foto: Mats Soomre

XXVI Eesti löögimängu meistrivõistlused golfis said alguse täna, kell 9:00 Saaremaa Golf & Country Clubis. Saaremaale jõuab Eesti golfi kroonijuveel esmakordselt ning starti asub 96 võistlejat.

Meeste võistluses asub tiitlit kaitsma kahekordne valitsev Eesti meister Carl Hellat, kuid kindlasti ei taha Hellati kolmanda võiduga leppida hiljuti Inglismaal edukalt noorte MMil esinenud Kevin Christopher Jegers ega ka eelmise aasta hõbe Joonas Juan Turba. Oma sõna on kindlasti öelda ka 2013. aasta meistril Egert Põldmaal, kes eelmine aasta piirdus pronksiga.

Lisame nimekirja eelmise aasta neljanda Markus Varjuni, kes vaid nädal tagasi lõpetas Latvian Openi teise kohaga ning mine tea, äkki hetkel WAGR edetabelis kõrgeimat kohta hoidev 14-aastane Richard Teder, Timo Raukas või Marten Palm leiavad mooduse favoriite üllatada.

Naiste võistlus saab aga kindlasti uue meistri, kuna starti ei tule erinevatel põhjustel paraku ükski varasem Eesti meister. Favoriitideks on kolmik Anete Liis Adul, Mariliis Palm ja Karola Soe. Adul sai käesoleval suvel teise koha rajamängu meistrivõistlustel ning võitis Eesti naiste karika. Mariliis Palm aga võidutses rajamängu meistrivõistlustel ning eelmise aasta hõbeda Karola Soe trumbiks võiks olla koduväljak.