KOHALIK VAADE. Itaalia annab meistriklassi poliitilises sürrealismis

Javier Brandoli
, ajakirjanik
Copy
Itaalia valitsuse oma erakorraliste valimiste nõudmisega kukutanud Liiga esimees ja senine siseminister Matteo Salvini üleeile Roomas ajakirjanike piiramisrõngas. Paremäärmuslikul poliitikul on nüüd käed tööd täis veenmaks inimesi, et ta ei tekitanud riigis kriisi vaid isikliku võimuiha rahuldamiseks. 
Itaalia valitsuse oma erakorraliste valimiste nõudmisega kukutanud Liiga esimees ja senine siseminister Matteo Salvini üleeile Roomas ajakirjanike piiramisrõngas. Paremäärmuslikul poliitikul on nüüd käed tööd täis veenmaks inimesi, et ta ei tekitanud riigis kriisi vaid isikliku võimuiha rahuldamiseks. Foto: Angelo Carconi/AP/Scanpix

Üks kõige hullemaid asju, mis poliitikuga juhtuda saab, on see, et tema parimaks kõneks jääb hüvastijätukõne. Just nii läks teisipäeval Itaalia nüüdseks endise peaministri Giuseppe Contega. Ametit maha pannes näitas ta oma hoolikalt läbimõeldud järelehüüdes valitsusele seninägematuid juhiomadusi, säästmata senati ees seistes kedagi.

Seejärel astus Conte mornil ilmel tagasi, jättes õhku rippuma küsimuse: ehk oli ta tõesti surnuna parem oraator kui elusast peast? Osas inimestes tekitas riigimeheliku kõne kuulmine Itaalias, kus muidu valitseb populism, lausa sellise entusiasmi, et nad kaaluvad nüüd koguni tema kui poliitiku elustamist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles