Motomehed teenisid Tihemetsa krossil kaks esimest auhinda

Joel Kukk
Pärnu motoklubi võidusõitja Harri Kullas (nr 151) pani Lauri rajal Monster Energy MX1 klassis oma paremuse maksma. Foto: Rauno Kais

Motokrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste eelviimasel etapil kihutas Tihemetsas Lauri rajal 125 sportlast ja paremus selgus seitsmes arvestuses.

Kõige võimsamate tsiklite Monster Energy MX1 klassis oli kahe sõidu kokkuvõttes parim Harri Kullas Pärnu motoklubist, järgnesid Tanel Leok (Sõmerpalu MK) ja Karel Kutsar (Estonian Express Racing). Paikuse motoklubi sõitja Hendrik Talviku lõpetas Tihemetsa krossi seitsmendal kohal.

Hobisõitjate konkurentsis pani oma paremuse maksma Sander Luik Pärnu motoklubist, poodiumi madalamad astmed kuulusid Ivo Laurile (Linnamäe MK) ja Carl Mattias Räägelile (KTM Racing Estonia). Paikuse klubi esindav Danel Dreving lõpetas võistluspäeva neljandana, võitja klubikaaslastest oli Mattias Graumann kaheksas, Aron Annerviek 14., Reiko Burket 15., Mark Tori 19. ja Raivo Roodus 20.

MX2 klassis võitis kindlalt mõlemad sõidud Priit Rätsep (HRC Eesti Racing Team). Teise poodiumikoha hõivas Meico Vettik (KTM Racing Estonia) ja kolmandaks tuli Hans Priidel (MK Tallinn). Jörgen Matthias Talviku (Pärnu MK) oli neljas, Rogert Room (Paikuse MK) kuues, Tamur Talviku (Paikuse MK) kaheksas, Marek Künnapas (Pärnu MK) 17. ja Leevi Jalonen (Tihemetsa MK) 18.

Juunioride klassis MX125 nautis võidurõõmu Martin Michelis (Sõmerpalu MK), teise auhinna sai Romeo Karu (KTM Racing Estonia) ja kolmandaks tuli Juri Vinogradov (Narva SK Energia). Kodurajal kihutanud Sampo Rainio pidi leppima neljanda kohaga.

Veteranide võidukihutamisel olid kolm paremat Heigo Lauren (SK Yamaha Keskus), Urmas Heliste (Kagu MK) ja Tarmo Jaasi-Tamm (MK K&K). Aivo Rabbi Paikuselt sai seitsmenda koha, pärnakas Margo Meris oli 11. ja Tihemetsa klubi sportlane Jaanus Merila lõpetas krossi 19. kohaga.

Klassis 85ccm noppis võidu lätlane Karlis Reišulis ja 65 ccm tsiklitel kihutanud poistest oli kiireim Gregor Kuusk (Redmoto Racing).

Motokrossi Eesti meistrid ja karikavõitjad selguvad augusti viimasel nädalavahetusel Tartumaal Lange motokeskuses.