Tipphetked: Eesti võrkpallinaiskond pidi südika esituse järel tunnistama Horvaatia paremust

Eesti võrkpallinaiskond võitles südikalt tugeva Horvaatia vastu, kuid pidi tunnistama vastaste 3:1 paremust.

Enne mängu:

Horvaatia koondis kohtus EMi esimeses mängus Asebaidžaaniga. Mäng kaotati tulemusega 2:3, viimane geim 15:17. Ühegeimilise kaotuse eest teenis Horvaatia tabelisse ühe punkti, millega paiknetakse Ungari, Hollandi ja Azerbaidžaani järel alagrupis neljandal tabelireal.

Horvaatia on tugeva võrkpalliajalooga naiskond. Osaletud on seitsmel viimasel (16-liikmelisel) Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril. Veerandfinaali on sel sajandil siiski jõutud vaid korra – 2013. aastal. Aastatel 1995 kuni 1999 tuli Horvaatia ka kolmel korral järjest Euroopa meistrivõistlustel hõbedale.

Tänane naiskond toetub suuresti lõppenud hooajal Itaalia kõrgliigas pallinud Samanta Fabris'i õlule. Horvaatia põhidiagonaalründaja sai eilses mängus koguni 72 tõstet, millest 27 punkti tõi.

Eesti naiskond peab juurde panema igas mänguelemendis. Eile lonkas mäng kõikjalt, eriti probleemne oli servi vastuvõtt. Peatreener Ojamets lubas turniiril julgelt vahetada ehk saame näha, kes täna võimaluse saavad.