Enneolematu tegu: 16aastane Sillamäe neiu edestas Eesti meistrivõistlustel võimsa rekordiga kõiki mehi

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Eesti meistrivõistlustel 10 000 meetrii käimises võimsa Eesti rekordii püstitanud Jekaterina Mirotvortsevaga ei suutnud sammu pidada ükski meeskäija. Foto: Tairo Lutter / Postimees

16aastane Sillamäe neiu Jekaterina Mirotvortseva alistas pühapäeva pärastlõunal Kadrioru staadionil toimuvatel Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel 10 000 meetri käimises peale oma konkurentide ka kõik mehed püsitades seejuures tugevast rahvusvahelisest klassist Eesti naiste rekordi ja kuni 18aastaste maailma hooaja tippmargi.

Sillamäe Kalevit esindav Mirotvortseva läbis 10 000 meetrit ajaga 47.37,82. Samal ajal rajal olnud meestest Eesti meistriks tulnud Virgo Adusool kulus aega üle poole minuti rohkem.

Ühtlasi purustas Mirotvortseva enam kui pooleteist minutiga ka 16 aastat Jekaterina Jutkina nimel olnud Eesti naiste rekordi sel distantsil.

Eesti rekordi tugevat rahvusvahelist klassi, näitab, et maailmas on tänavusel hooajal sel distantsil Mirotvortsevast kiiremad olnud vaid 36 naist. Euroopa hooaja edetabelis on see aga koguni 18. tulemus.

Kuni  18aastaste neidude arvestuses on see aga maailma tänavune tippmark.

Naiste arvestuses läksid Eesti meistrivõistlustel ka ülejäänud medalid Ida-Virumaa käijatele: hõdbeda sai Kohtla-Järve klubi Atleetika käija Anna Tipukina ja pronksi Lada Rosljakova Narva klubist Narvic. Neil mõlemil kulus aga 10 000 meetri läbimiseks aega üle tunni ehk kaotust Mirotvortsevale kogunes üle 13 minuti. Rajal oli kokku viis võistlejat.

Meeste arvestuses tuli Ida-Virumaale kaks medalit: hõbeda sai Jaroslav Stupnikov Sillamäe Kalevist ja pronksi Igor Jakovlev Narvicust, kes mõlemad olid Mirotvortsevast üles seitsme minuti aeglasemad.