Toila motokrossi võit läks Venemaale

Fotol Vjatšeslav Golovkin.
Fotol Vjatšeslav Golovkin. Foto: Motostart Photography

Pühajõe krossirajal sõideti TOP200 karikavõistluste eelviimane etapp, kus kiireimas MXA klassis võttis etapivõidu aastaid edukalt Eesti võistlustel osalev Venemaa sõitja Vjatšeslav Golovkin. Harrastajate nobedaim oli seekord Ivo Laur.

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluva MX Open A klassi kvalifikatsiooni kiireim oli Aleksei Vinogradov (KTM, Narva SK Energia), kellele järgnesid Venemaa sõitjad Daniil Balandin ja Vjatšeslav Golovkin (mõl KTM), kus kõigi kolme ringirajad mahtusid 0,6 sekundi sisse.

Esimeses sõidus pääses Vinogradov pea kohe esimeseks ning sõitis vaikselt konkurentidelt eest ja võitis sõidu pea 10 sekundilise eduga Golovkini ees. Kolmandana ületas lõpujoone Aron Lenzius (Husqvarna, Äksi39Team), kes jäi aga võitjast juba minuti kaugusele.

Teises sõidus oli aga parim Golovkin, kes asus samuti liidrikohale juba sõidu alguses ning seekord oli tema edu teisena lõpetanud Vinogradovi ees 6 sekundit. Avasõidus katkestanud Balandin oli nüüd kolmas, kuid temal kogunes kaotust juba üle poole minuti.

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi eelmisel Räpina etapil kolmanda koha saanud Golovkin, kes kogus Vinogradoviga võrdselt 47 punkti. Kahe sõidu tulemusena sai kolmanda koha teises sõidus neljandana lõpetanud Lenzius.

EKV liidrina jätkab Toila etapi vahele jätnud ja eelmisel nädala Soomes pöialt vigastanud Indrek Mägi (350 p), kes andis käele puhkust ja valmistub teisipäeval Tihmetsas toimuvaks Eesti meistrivõistluste etapiks. Vinogradov (272 p) tõusis teiseks, kui möödus samuti Toilast puudunud Karel Kutsarist (234 p), kellest Golovkin jääb nüüd ainult 11 punkti kaugusele.

Harrastajate TOP200 kiireimas arvestuses MX Open B jagasid poodiumikohad sarja kolm esimest ja seekord võttis etapivõidu sõitudes 1. ja 2. koha saanud Ivo Laur (Kawasaki, Linnamäe MK). Teise koha sai enne Toila võistlust kolm etappi järjest võitnud Siim Palatu (Kawasaki, Sõmerpalu MK), kes oli avasõidus kolmas ja viimases esimene. Poodiumi madalaimale astmele tõusis sõidud 2. ja 5. kohal lõpetanud Sander Luik (Husqvarna, Pärnu MC). TOP200 sarja liidrina jätkab Luik (1885 p), teine on Laur (1865 p) ja kolmas Palatu (1863).

MX Open C parim oli teist etappi järjest Siim Ihats (KTM), kellele seekord järgnesid Fred-Georg Pääro (KTM, Pühajõe MK) ja Janis Kaljas (Honda, Kohila Motospordi Klubi). Jüri Saluste (Husqvarna, RedMoto Racing) võitis tänu teise sõidu esikohale MX Open D klassis, teiseks tuli Riho Unt (Honda, Pühajõe MK) ja kolmandaks teist etappi järjest Fredi Kostikov (KTM, Kohila Motospordi Klubi), kusjuures kõik kolm kogusid võrdse arvu punkte. MX Open E arvestuses oli aga parim Erki Rannamees (KTM, Jõhvi MK), teist etappi järjest oli teine Arles Orav (Suzuki, Sõmerpalu MK) ning kolmandaks tuli seekord Mallor Vildak (Kawasaki, Ida MK).

Eesti karikavõistluste arvestusse kuuluva Veteranide 40+ seas võidutses Toilas Tarmo Jaasi-Tamm (KTM) Avo Ärmi (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi) ja Allan Vierlandi (Yamaha, SK Yamaha Keskus) ees. Eakamate Seeniorite 50+ esikolmik oli sama, mis eelmisel etapil Räpinas, kus võidumees oli Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK), kellele järgnseid venelane Maksim Bublikov (Husqvarna) ja Andrus Kiskonen (Husqvarna, Kohila Motospordi Klubi).

Koos veteranide ja seenioritega võistelnud naiste seas võitis kolm etappi vahele jätnud Kadri Ehamäe (Husqvarna, RedMoto Racing), teise koha sai Loree Roots (Honda, Pärnu MC) ja kolmanda kolm viimast etappi võitnud Teele Raja (Honda, HRC Racing Team), kelle edu karikavõistlustel on juba nii suur, et esikoht kuulub talle.

MX Open A Eesti karikavõistlused jätkuvad juba järgmisel teisipäeval Tihemetsas, kus harrastajatele toimub MX Hobi karikavõistluste etapp. TOP200 sarja viimane etapp sõidetakse aga 21. septembril Maardu krossirajal, kus toimub ka Tõnu Lille mälestusvõistlus.