Ööjooksu poolmaratoni parim: "Tulin siia jooksu võitma"

Viking Line Eesti Ööjooksu selle aasta start ja finiš olid Rakvere staadionil.
Viking Line Eesti Ööjooksu selle aasta start ja finiš olid Rakvere staadionil. Foto: Ain Liiva

Rakveres laupäeval joostud Viking Line Eesti Ööjooksu kiireimad olid poolmaratonis meestest Ilja Nikolajev ja naistest Marion Tibar. Nikolajev kattis distantsi ühe tunni, seitsme minuti ja 36 sekundiga ning Tibari lõpuaeg oli 1.19.23.

Meestest saavutas teise koha Raido Mitt (1.08.12) ja kolmanda Rauno Jallai (1.12.57). Naiste seas järgnesid esikohavõitjale teisena Kadiliis Kuiv (1.23.32) ning kolmandana Liliana Torn (1.24.08).

Võidumees Ilja Nikolajev märkis, et tema plaan oligi noppida esikoht. "Ma tulin siia jooksu võitma. Konkreetset [ajalist] eesmärki ei olnud, vaid tahtsin võita nii aeglaselt, kui saab," kõneles ta. "Tuli välja, et Raido [Mitt] mõtles tulemust teha, ja seepärast olen ma ka ajaga rahul."

Rada hinnates tunnistas Nikolajev, et see oli üldjoontes hea. Teisel ringil osutus kiiremate sportlaste jaoks keeruliseks harrastajate massist möödumine. Tema sõnul tuli seetõttu, et joosti ühel ajal nii raja paremal kui ka vasakus servas, korralikult rahva vahel laveerida.

"Rattur, kes mind aitas, läks kaks kilomeetrit enne finišit justkui vastu seina ja [politsei]mootorratas sõitis viimasel kilomeetril mu kõrval, mitte ees. Selles mõttes oli ikka päris raske," märkis ta. "Viimast kolmesadat meetrit ei kommenteeri. Inimesed ei saa finišisirgelgi aru, kui jookseb võitja, ja see on mõttekoht."

Samas tähendas Ilja Nikolajev, et need inimesed, kes tulid nautima lihtsalt melu ja omalaadset jooksupidu, said Rakverest elamuse kätte. "Mehed ja naised, kes tahavad joosta aega, neil on siin natuke keerulisem," lisas ta. Ööjooksu nimetas Nikolajev enda jaoks kontrolljooksuks, millega ta jäi rahule. Mehe järgmine eesmärk on seotud septembris toimuva Tallinna maratoniga, kus ta ihkab saavutada eestlastest parima koha.

Naiste seas esikoha pälvinud Marion Tibari ütlusel ületas tulemus tublisti tema ootused. "Lootsin isikliku rekordi lähedale joosta, aga jooksin kaks minutit paremini. Väga rahul olen," rääkis Tibar. Ta märkis, et kahe ringi läbimine poolmaratonil aitas distantsi hakkida ning muuta lihtsamaks. "Raja ääres oli rohkem kaasaelajaid, mitte pikkasid tühje kilomeetreid. Hästi organiseeritud," tähendas Marion Tibar, kelle sõnutsi jooksis ta seda distantsi viimati mitu aastat tagasi.

Seekordse ööjooksu lõpetas ligemale 1100 poolmaratoonarit. Lühemal, kümnekilomeetrisel distantsil sai lõpuaja protokolli pea 4000 inimest. Lisaks kõndisid ja jooksid tuhanded liikumisharrastajad viiekilomeetrisel distantsil, millel osalenute aega ei võetud, ning toimusid lastejooksud.

Järgmisel aastal tähistab ööjooks ümmargust, kümnendat sünnipäeva.

Vaata jooksu kõiki tulemusi Nelson Timingu kodulehel.