Eesti võrkpallimeeskond kaotas esimeses kontrollmängus Türgile

Peatreener Gheorghe Cretu.
sa/Foto SILLE ANNUK  / EESTI MEEDIA
Peatreener Gheorghe Cretu. sa/Foto SILLE ANNUK / EESTI MEEDIA Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Eesti võrkpallikoondis alustas 3-mängulist kontrollmängude seeriat Türgi vastu kaotusega. Kodumeeskonna paremust tunnistati 0:4 (esimesed kolm 25:27, 20:25, 23:25 ja lisageimis 22:25).

Esimene geim kulges algusest lõpuni punkt-punktis, Eestil oli seisul 24:23 esimesena kasutada ka üks geimpall, aga tasavägise lõpu kallutas 27:25 enda kasuks siiski Türgi. Tasavägise geimi otsustasid kodumeeskonna kasuks blokipunktid, Türgi võitis neid esimeses geimis tervelt 7, vahendab volley.ee.

Teise geimi start õnnestus kodumeeskonnal selgelt paremini ja türklased läksid kiirelt 6:1 juhtima. Ometi suutis Eesti sammhaaval vahet vähendada. Eestlased võitlesid välja seisu 15:15, aga see jäi ka geimi ilusaimaks hetkeks tablool, sest geimilõpp kuulus jälle Türgile - 25:20 geimivõit neile. Eesti meeskond jäi selgelt hätta servi vastuvõtuga - Eesti õnnestumise protsent 27 vastaste 56 vastu.

Kolmandat geimi alustas Eesti koondis muudetud koosseisuga. Sidemängijaks tuli Markkus Keel, Kollot asendas Andrus Raadik, Teppanit Hindrek Pulk, Kreeki Timo Tammemaa ja Rikbergi Silver Maar. Geim algas tasavägiselt, aga seisult 4:4 tegi Türgi spurdi ja juhtis kiirelt 9:4. Sellise kodumeeskonna poolt vaadates turvalise vahega kulgesid meeskonnad kuni geimi viimaste punktideni, aga päris lõpus suutis Eesti korra veel sähvatada. Kaotusseisult 18:24 vähendati Keele ebamugavate servide ja meeskondliku tegutsemise toel kaotusseisu 23:24 peale. Lõpuni imelisest tagasitulekut ei piisanud, viimase geimpalli suutis Türgi lõpuks realiseeriseerida ja nii geim 25:23 neile.

Treenerite kokkuleppel mängiti ka neljas geim. Eesti poolelt tulid platsile Keel, Raadik, Rauno Tamme, Pulk, Tammemaa, Mart Naaber ja Maar. Geim oli tasavägine, aga pigem oli pidevalt punkti-paariga juhtimas Türgi ja Eesti tagaajaja osas. Päris lõpu eel pääses Eesti korra ka 21:20 ette, aga otsustavatel punktidel olid siiski paremad võõrustajad ja ka see geim neile 25:22.

«Olime täna kõikuvad. Ei tekkinud sellist hetke, kus kõik mänguelemendid oleks korraga toiminud,» ütles mängu kommentaariks treener Rainer Vassiljev ja lisas: «positiivne oli täna see, et pikalt tõsiste mängudeta olnud Renee Teppan sai hästi hakkama, tõi korralikud punktid ega teinud endale viga. See on meie meeskonna jaoks praegu väga hea uudis.“»

Eesti alustas algkoosesisus sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Martti Juhkami ja Kristo Kollo, tempomehed Andri Aganits ja Ardo Kreek, diagonaalründaja Renee Teppan ning libero Rait Rikberg. Selle koosseisuga mängiti esimesed kaks geimi, mõlema lõpus käis korraks blokki tugevdamas Timo Tammemaa.

Eesti poolel käisid väljakul kõik mängijad. Enim punkte tõi kolmandas ja neljandas mänginud Raadik 12/+6, s.h. rünnakud 16-st 11 ja 1 blokipunkt. Teppan tõi kahe esimese geimiga 10/+5, Kreek 7/+3. Kolm geimi mänginud Juhkami sai kirja 9 punkti. Meie meeskonna statistikas on vaid vastuvõtt parem kui vastastel (46% vs. 35%), kõik teised näitajad on türklastel paremad - rünnakute õnnestumise protsent 55 vs. 51, blokipunktid 11 vs. 4, serviässad 8 vs. 3.

Seeria teine mäng peetakse samas saalis homme kell 18:00.