Korvpalli noortekoondis püsib Itaalias võiduta

Margus Martin
Kristjan Kroos (palliga).
Kristjan Kroos (palliga). Foto: FIBA.com

Vana Maailma paremad kuni 16-aastaste poiste korvpallikoondised alustasid läinud nädalalõpul heitlusi Euroopa meistrivõistluste A-divisjoni turniiril Itaalias Udines.

Mullu koha 16 tugevama sekka lunastanud Eesti noortekoondis, kuhu kuulub ka tiimi Rakvere Spordikool/Tarvas kahemeetrine korvpallur Kristjan Kroos, pole veel võidurõõmu maitsta saanud.

Peatreener Rauno Pehka juhendatav Eesti kaotas esimeses matšis reedel Leedule 56:94, teises laupäeval Sloveeniale 63:68 ja kolmandas pühapäeval Türgile 47:84.

Kristjan Kroosi usaldati nendes kohtumistes platsile keskmiselt 13,6 minutiks ning ta viskas selle ajaga keskmiselt kaks punkti.

Turniir jätkub täna play-off-mängude esimese ringiga, kus eestlased kohtuvad kell 19.45 matšis pääsu eest veerandfinaali ühe suurema esikohapretendendi Prantsusmaaga.

Prantslased läbisid alagrupifaasi puhaste paberitega: Bosnia ja Hertsegoviina alistati 102:38, Serbia 69:67 ja Kreeka 59:54.