Kolmandal tasemel mängiv Vapruse vutinaiskond lülitas karikavõistlustel konkurentsist meistriliiga klubi

Pärast matši ei saanud Pärnu naiskond kuidagi naeratust näolt.
Pärast matši ei saanud Pärnu naiskond kuidagi naeratust näolt. Foto: Svetlana Tšižova

Naiste jalgpalli karikavõistluste 1/16-finaalis sepistas suurüllatuse teises liigas ehk tugevuselt kolmandal liigatasemel mängiv Pärnu Vaprus, kes võõral väljakul alistas 2:1 tippseltskonda kuuluva Tuleviku ja Suure-Jaani Unitedi ühisnaiskonna ja pääses järgmisse ringi.

Viljandi kunstmuruväljakul läksid Vaprakesed 52 pealtvaataja ees (kellest umbes poole moodustasid pärnakate poolehoidjad) 19. minutil juhtima, kui võrku sahistas meistriliiga kogemusega Anastasija-Grazyna Shcherbachenia. Ühisnaiskond küll viigistas 71. minutil, ent viimane sõna jäi pärnakatele, kui 82. minutil sai värava kirja Evelin Harjakas.

Kahel viimasel hooajal rahvaliiga võitnud ja tänavu oma oskused teises liigas proovile pannud tiimi esindaja, peatreeneri ja ühtlasi mängija Maarja Virula sõnutsi ei lähe nad kunagi ühtki mängu kaotama, olgu vastane kas või meistriliigast.