Leok ja Peterson võtsid Raplamaal võidud

LEPM
Mark Peterson võitis 85cc klassi sõidu.
Mark Peterson võitis 85cc klassi sõidu. Foto: Helen Urbanik

Raplamaal toimunud Olerex motokrossi noortesarja ja BucciMoto pitbike sarja etapil võidutses 85cc klassis Valga sõitja Mark Peterson. 50cc mõlemad sõidud võitis Lucas Leok Sõmerpalu motoklubist.

„Kas sajab?“ oli eile kõigi Kuimetsas, Raplamaal toimunud Olerex motokrossi noortesarja ja BucciMoto pitbike sarja etapil osalenute esimene küsimus. Eri ilmateenistused lubasid võistluspäevaks vähemalt 10 millimeetrit ühtlasi sademeid ning kindlasti oli sõitjaid, kes seda kartes tulemata jäid.

Tegelikult õnnestus võimalikult lühikeseks muudetud võistluspäeval enamik sõite pidada vihmast parajalt märjaks kastetud rajal, ainult paar korda käis Kuimetsast üle tihedam sadu. Libedust kindlasti oli ja ühel tõusul mobiliseerusid väiksemate klasside vanemad jännijäänute üleslükkamiseks, kuid vahepeal paistnud päike kuivatas pinnast ning suuri vigastusi keegi kukkudes ei saanud.

Klassis 85cc olid teistest peajagu üle sarja liider Mark Peterson (KTM, Valga MK) ja Hugo Nork (KTM, Motoextreme). Mõlemad stardid võitis Nork, kuid peale paari ringi suutis Peterson temast mööduda. Teises sõidus osutas Nork küll tõsist vastupanu, kuid möödumisvõimaluste vähesuse tõttu ei õnnestunud tal end lõplikult maksma panna, kuigi paaril korral võttis Nork liidrikoha tagasi. Etapi kolmas koht läks Petersoni ja Norgi järel Rasmus Alan Truusile (KTM, Linnamäe Krossiklubi). Peterson kindlustas 200 punktiga sarja liidripositsiooni.

Klassis 65cc jätkas Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing) oma võidukäiku, sama kindlalt oli teine Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK). Esimeses sõidus kolmas olnud Hugo Sirelil (KTM, Linnamäe Krossiklubi) ebaõnnestus teine sõit ning kokkuvõttes kindlustas kolmanda koha ka teises sõidus kolmas olnud Tristen Mardo (KTM, AYR Racing Team). Kuusel on sarja liidrina maksimum, 275 punkti.

Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) võitis mõlemad 50cc klassi sõidud Aston Allase (Husqvarna, RedMoto Racing) ees. Etapilt võttis kolmanda koha sõitudes viies ja neljas olnud, Allase klubikaaslane Sebastian Kõiv (KTM). Leok juhib karikasarja 247 punktiga.

Kõige väiksemate klassis 50 PW/Mini oli Theo Kolts (KTM, Vihur Motosport) taas teistest kiirem ja ka tema selja taga jagasid omavahel kindlalt kohad Chris Ryan Kaljumäe (KTM, RedMoto Racing) ning Markus Rotmeister (Husqvarna, Pärnu Motoclub).

BucciMoto sarjas tegid õrnema soo esindajad väga tugevat sõitu

BucciMoto Pitbike karikasarjas toimus Kuimetsas kolmas osavõistlus. MiniDirt Semi 88 sõiduvõidud läksid lätlasele Jurijs Sigajevsile (BucciMoto), kuid peale kolme etappi 113 punktiga sarja liider Kristel Raba (YCF, Viljandi VMK) ei jäänud temast sugugi kaugele, kolmas oli Lauri Maks (BucciMoto, Mini RC).

Samas stardis osalenud Papad Semi 88 Juunior klassi võitis Robin Paarman (YCF), kelle kontole jäi esimese sõidu teine ja teise esimene koht, etapi kokkuvõttes edestas Henri Küper (YCF, Viljandi VMK; sõitudes neljas ja teine) võrdsete punktidega kolmas olnud Ralf Kahut (Apollo, Abja Tehnikaring, kaks kolmandat kohta). Paarman juhib ka sarja 122 punktiga.

BucciMoto Pitbike A, Varese külalistemaja Pitbike B ning Katuse A ja O Pitbike 35+ klassid osalesid sõitjate vähesuse tõttu kõik ühistes startides. Kuna Pitbike A klassi liider peale kahte etappi Heido Havam jõudis võistlusele alles esimeste startide alguseks, tuli tal seekord osaleda Pitbike B arvestuses. Ning ka siin ei kulgenud tema päev tehniliste probleemide tõttu sugugi hästi.

„Esimeses stardis võtsin kiirelt sisse liidrikoha ja kontrollisin sõitu eelviimase ringini,“ rääkis Havam, „kuid sisenesin kurvi natuke liiga nobedasti ja kallutasin ratta täpselt niipalju maha, et keti juhtraud läks kõveraks ja lõi keti maha ning pooleks.“ Teiseks sõiduks lahendas ta kiiresti ketiprobleemid ja andis tuld. „Tuld ei tulnud liiga pikalt, taas liidrikohal olles kukkus sisselaskekollektori küljest ära karbuss.“ Tuli boksi sõita ja teha kiire remont, et sõitu jätkata.

Tulemus (esimese sõidu viies ja teise kolmas koht) ei olnud Havami sõnul see, mille pärast ta Kuimetsa tuli, kuid ta on õnnelik, et need probleemid ei juhtunud Eesti meistrivõistluste ajal.

Pitbike A mõlemad sõidud võitis Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK), tema on ka sarja liider 274 punktiga. Pitbike B klassis aga näitas õrnema soo esindaja Marleen Valdas (BucciMoto, Mini RC) kõigile tagumist porilauda. Pitbike 35+ klassis aga suutis Marko Lepik (BucciMoto, Mini RC) võita etapi tänu teise sõidu võidule esimeses kiireim olnud Sigajevsi üle. Teises sõidus mahtus nende vahele veel Lepiku klubikaaslane Romet Ahi, kes oli täna kokkuvõttes kolmas. Sarja liidripositsioon on aga 122 punktiga Lepiku käes.

Olerex motokrossi noortesarja järgmine, seitsmes etapp toimub 18. augustil Toilas Pühajõe krossirajal. BucciMoto Pitbike Cup lõpeb 7. septembril Linnamäel, kus toimub ka noortesarja finaal.