Noored motomehed teenisid Kuimetsa krossil kaks auhinda

Joel Kukk
Pärnu poiss Theo Kolts pani Kuimetsa krossirajal oma paremuse kahes sõidus maksma. Foto: Rauno Kais

​Motokrossi Eesti noorte karikasarja kuuendal etapil Raplamaal Kuimetsa rajal võistles 133 sportlast, paremus selgus seitsmes arvestuses.

Pärnu poistele oli taas edukaim klass PW/Mini, kus Vihur Motospordi klubi värvides sõitev Theo Kolts võitis mõlemas sõidus esikoha. Teiseks tuli Ryan Kaljumäe (Redmoto Racing) ja kolmanda auhinna teenis Markus Rotmeister Pärnu motoklubist.

Klassis 85ccm võitis etapi sarja liider Mark Peterson (Valga MK), pärnakatest tuli Tristan Loob viiendaks. Pitbike A-klassis oli kiireim Juss Maidla (Kagu MK), Tihemetsa noormees Kaido Raal kihutas neljanda koha vääriliselt.

50 ccm masinaklassis hõivas pjedestaali kõrgeima astme Sõmerpalu motoklubi tulevikulootus Lucas Leok, pärnakad Robin Arukase ja Karl-Martin Kukk lõpetasid Kuimetsa krossi vastavalt 17. ja 19. kohal. 65 ccm tsiklitel võistelnud noormeestest oli parim Gregor Kuusk (Redmoto Racing), Rasmus Rotmeister (Pärnu MK) pidi leppima 20. kohaga.

„Enamik sõite õnnestus pidada vihmast parajalt märjaks kastetud rajal, ainult paar korda käis Kuimetsast üle tihedam sadu,“ märkis Eesti motospordiföderatsiooni pressiesiindaja Helen Urbanik. „Libedust kindlasti oli ja ühel tõusul mobiliseerid nooremate motomeeste lapsevanemad jõud, et jännijäänud üles lükata, kuid vahepeal paistnud päike kuivatas pinnast ja suuri vigastusi keegi kukkudes ei saanud.“

Olerexi motokrossi noortesarja järgmine etapp sõidetakse 18. augustil Toilas Pühajõe rajal.