Pärnakad aitasid Eesti kergejõustikukoondise Euroopa 20 parema sekka

Võidukas Eesti koondis.
Võidukas Eesti koondis. Foto: Marko Mumm

Horvaatias Varaždinis toimunud teise liiga võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused võitis 12 koondise seas Eesti.

Eesti kogus kahe päevaga 336,50 punkti, teiseks tuli Sloveenia 321 ja kolmandaks Taani 313 punktiga. Neljas oli Läti (306), viies Horvaatia (306) ja kuues Bulgaaria (297).

Eestis tõusis tänu võidule esiliigasse ehk 20 tugevama kergejõustikuriigi hulka. Nimelt võistleb alates järgmisest korrast tugevaimas sarjas ehk superliigas kaheksa riiki ja esiliigas 12 võistkonda.

Pärnakate avapäeva tulemused:

Jaak-Heinrich Jagor jooksis 400 meetrit tõkkeid 49,92ga, mis tähistab tema hooaja tippmarki. Selle tulemusega oli ta Horvaatias teine. 29aastase senine aasta parim jooks oli juuni keskel Taanis, kui Jagor sai kirja 50,46. Doha MMi norm sel alal on 49,30. Jagori tippmark 2015. aastast on 49,37.

Rivar Tipp pälvis meeste 400 meetri jooksus isikliku rekordiga 47,61 seitsmenda koha.

Henri Sai tuli 100 meetri sprindis 10,95ga kaheksandaks ja jooksis 4x100 meetri teatejooksus viimast vahetust, tuues Eesti finišisse teisena (40,05).

Teine päev:

Keiso Pedriks läbis 110 meetrit tõketega 14,42ga, mis andis neljanda koha.

Eesti 4x400 meetri teatejooksu rivistusse kuulus koguni kolm pärnakat – Jaak-Heinrich ja Erik Jagor ning Tipp –, kes saavutasid kolmanda koha, aeg 3.08,95.

Paremalt: Erik Jagor, Jaak-Heinrich Jagor ja Rivar Tipp.
Paremalt: Erik Jagor, Jaak-Heinrich Jagor ja Rivar Tipp. Foto: Marko Mumm