Linnameeskond jätkab kolmandal kohal

Kuido Saarpuu

Paide linnameeskond alistas Premium liiga 23. vooru kohtumises pühapäeval võõrsil Viljandi Tuleviku 2:1. Avapoolajal lõi värava Yann Michael Yao ning võidu kinnitas kapten Andre Frolov teisel poolajal.

Paide asus kohtumist eeldatult domineerima ning mängu jooksul pandi vastaste väravavaht ja kaitsjad mitmel korral korralikult proovile. Paide avavärava lõi Yann Michael Yao, kes 32. minutil saatis Kristofer Pihilt saadud palli väravasse.

Kuigi viljandlastel olid omad võimalused jäid linnameeskonna kaitsjad oma ülesannete kõrgusele.

Teisele poolajale tulid võõrustajad väljakule suurema tuhinaga. 55. minutil teenisid vastased penalti, mille kapten Kaimar Saag edukalt realiseeris. 1:1 viigiseis oli Paidele äratuskellaks, mis pani mehed platsil veelgi enam ründama ja võiduväravat otsima. Suur pingutus kandis vilja 76. minutil kui Frolov, Yao söödu järgselt palli väravasse suunas nii, et see jäi Ingmar Krister Paplavskisele püüdmatuks.

Kolm magusat võidupunkti on Viljandist saadud ning ees on ootamas laupäeval raske võõrsilkohtumine FCI Levadiaga.

Enne kohtumist tehtud ülevaade näitas, et viimases omavahelises kohtumises oli linnameeskond viljandlastest üle lausa 6:0. Viimased kümme omavahelist kohtumist olid seitsmel korral lõppenud linnameeskonna võiduga, kahel korral mängiti viiki ja korra oli Tulevik üle olnud. Paide linnameeskond oli vastastele löönud 32 ja vastasede neile 11 väravat.

Peale 23. vooru asub Paide linnameeskond jätkuvalt tabelis kolmandal kohal, edestades kaks mängu vähem pidanud Nõmme Kaljut kuue punktiga. (JT)

TULEMUSED

Eesti jalgpalli-meistrivõistlused

Premiumi liiga: Paide linnameeskond – Viljandi JK Tulevik 2:1.

Esiliiga B: Paide linnameeskond U21 – Keila Jk 2:0.

II liiga: Paide linnameeskond III – Tallinna FC Flora U19 5:2.

III liiga: Koeru JK – Türi Ganvix 1:0, Paide linnameeskond IV – Tallinna JK Augur 10:1, FC Järva-Jaani – Põhja-Tallinna JK Volta III 2:2.