Eesti kergejõustikukoondis tõusis järvakate toel esiliigasse

Kuido Saarpuu
Kätlin Piirimäe
Kätlin Piirimäe Foto: Marko Mumm / EKJL

Horvaatias Varaždinis olnud teise liiga võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused võitis Eesti koondis ja kerkis järgmiseks aastaks esiliigasse. Eesti kogus kahe päevaga 336,50 punkti, teiseks tuli  Sloveenia 321 punktiga ja kolmandaks Taani 313 punktiga.

Neljas oli Läti (306 p), viies Horvaatia (306 p) ja kuues Bulgaaria (297 p). Esiliigasse teenis koha vaid teise liiga võitja ehk Eesti, teise liiga viis viimast koondist langevad tulevaks aastaks aste madalamale.

Avapäeva järel hoidis Eesti koondis 185 punktiga liidrikohta ja ka teisel päeval suutis teha sama hea esitus. Täna teenisid Eesti sportlased kaks alavõitu ehk tõid võistkonnale maksimaalsed 12 punkti, kui Ksenija Balta sai kaugushüppes kirja 6.52 ja Kaur Kivistik võitis 3000 m takistusjooksu ajaga 8.40,78. Martin Kupper tõi kettaheites  teise koha eest 11 punkti, tema tulemus oli 63.51.

Eesti eest võistlesid ka Järvamaa taustaga sportlased, nagu Kätlin Piirimäe, Olavi Allase ja Marielle Kleemeier.

Kuulitõukes teenis Kätlin Piirimäe tulemuse 14.56 eest viienda koha. Olavi Allase oli isikliku rekordiga 8.20,07 meeste 3000 m jooksus seitsmes.

Võistluse lõpetasid 4 × 400 m teatejooksud, kus naiste nelik (Helin Meier, Annika Sakkarias, Liina Tšernov, Marielle Kleemeier, Liis Roose) said teise koha ajaga 3.40,18. (JT)