Kontaveit alistas Toronto turniiri avaringis Šarapova

Carl-Robert Puhm
Maria Šarapova ja Anett Kontaveit
Maria Šarapova ja Anett Kontaveit Foto: Mark Blinch / AP

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 19.) alistas Toronto tenniseturniiri avaringis venelanna Maria Šarapova (WTA 81.) 4:6, 6:3, 6:4. See oli Kontaveidile karjääri esimene võit venelanna üle.

Maailma 19. reket Kontaveit oli esimeses setis raskustes oma servigeimide hoidmisega. Korra Šarapova servi murdnud Kontaveit andis venelannale ära kaks pallingugeimi ning kaotas avaseti 4:6.

Teises setis suutis Kontaveit seti enda kasuks kallutada seisul 4:3. Setti alustanud eestlanna murdis kaheksandas geimis Šarapova servi ning asus 5:3 juhtima. Järgnenud enda servigeimi võitis Kontaveit punktigi loovutamata.

Kolmandas setis püsis skoor viigiline seisuni 4:4 - seejuures ei omanud kumbki tennisist ühtegi murdepalli. Üheksandast Šarapova servigeimist kujunes aga tõeline thriller, mille Kontaveit 16. minutil enda kasuks kallutas. Enda servigeimis 23-aastane eestlanna enam ei vääratanud ja võttis 4:6, 6:3, 6:4 matšivõidu.

23-aastane eestlanna lõi mängu jooksul ühe ässa ja tegi kuus topeltviga, Šarapova sai kirja seitse ässa ja kaheksa topeltviga. Serviga hädas olnud Kontaveidi esimese servi õnnestumisprotsent oli vaid 48. Esimeselt servilt võitis Eesti tennisist 76 protsenti punktidest. Šarapova vastavad näitajad olid 57 ja 65 protsenti.

Äralöökidest teenis Kontaveit 26 ja Šarapova 25 punkti, lihtvigu kogunes eestlannal 35 ja venelannal 36.

Kohtumine kestis 2 tundi ja 41 minutit.

Teises ringis läheb Kontaveit vastamisi ameeriklanna Venus Williamsi või hispaanlanna Carla Suarez Navarroga.