Luur ja Õunap purjetasid pealinnas pjedestaalile

Joel Kukk
Laser Standardil purjetav pärnakas Keith Luur tõi pealinna regatilt teise auhinna. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Nädalavahetusel seilas üle 200 roolimehe Eestist, Lätist ja Leedust Tallinna lahel Kalevi jahtklubi lahtistel meistrivõistlustel.

Laser Standardi klassis teenis Pärnu jahtklubi treenerite kasvandik Keith Luur tänu viimase võistluspäeva kahele sõiduvõidule pealinna purjetaja Karl-Martin Rammo järel teise auhinna ja kolmandaks tuli Bo Aaron Kooser Rein Ottossoni purjespordikoolist.

Kuni 15aastaste seas Optimist-klassis võitis 94 konkurendi hulgas meistritiitli kodulahel võistelnud Mia Marin Lilienthal. Hõbemedali teenis lõunanaaber Emils Amsils ja pronksikarva auraha riputati pärnulanna Angeliina Maria Isabel Õunapi kaela. Andrias Sepp sai kaheksanda koha, Laura Marii Taggu oli 12., Martin Rahnel 14., Angus Aarna Ant 16., Kardo Remi Kaar 23., Emma Mia Kaar 24., Daniel Johan Andres Õunap 33., Erico Tent 35., Dagne Aasmaa 38., Kevin Aus 75. ja Saskia Toodu 85.

14aastane Angeliina Maria Isabel Õunap (EST 234) seilas Optimist-klassis üldarvestuses kolmanda ja tüdrukute konkurentsis teise koha vääriliselt. Foto: Eesti Jahtklubide Liit

Zoom8 klassis võitis regati kalevlanna Romi Safin, Pärnu sportlastest tuli Pert Salundi kuuendaks ja Karel Ratnik üheksandaks. Laser Radialil oli ülekaalukalt parim lätlane Roberts Stals-Buls, meie purjetajatest sai Johanna Taggu 23. ja Kirill Semenov 26. koha. Laser 4.7 klassis nautis võidurõõmu Läti piiga Elza Cibule, pärnulanna Liise Väliste lõpetas võistluse 28. kohal.