Janika Lõiv jäi Itaalia MK-etapil maailmameistrile napilt alla

Maailmameister Kate Courtney Janika Lõivu tuules.
Maailmameister Kate Courtney Janika Lõivu tuules. Foto: Erakogu

Itaalias Val di Soles sõideti nädalavahetusel maailma karika sarja viies etapp, kus Janika Lõiv sai naiste eliitklassis 18., Martin Loo meeste eliitklassis 37. ja Mari-Liis Mõttus kuni 23-aastaste ratturite seas 12. koha.

Naiste eliitklassis võidutses peale kevadist niudearteri operatsiooni esmakordselt Prantsusmaa meister ja endine maailmameister Pauline Ferrand Prevot, kes edestas finišiheitluses värsket Euroopa meistrit Jolanda Neffi.

Kolmanda koha sai Rio olümpiavõitja Jenny Rissveds, kes kolm aastat tagasi loobus tippspordist, kuid otsustas nüüd võistlusradadele naasta. Eesti meister Janika Lõiv pidas maha tulise heitluse aga maailmameistri Kate Courtney’ga, kelle paremust tuli siiski veel kümne sekundiga tunnistada. Võitjale kaotas Lõiv viie minuti ja 22 sekundiga.

«Sõidu alguses sain päris kenasti minema, kuid mitmes kohas olid ummikud, kus pidin ikkagi maha tulema ja jooksma,» rääkis Lõiv.

«Kuna tunne kõige parem ei olnud, siis võtsin sõidu keskosa pigem rahulikult ning üritasin leida oma rütmi. Lõpuosas nägin ees maailmameistrit ning proovisin talle järgi jõuda. See õnnestuski ning sain tõusul temast isegi mööda. Kahjuks laskumisel tegin vea ning kukkusin ja nii sai Kate minust mööda. Lõpuni sõitsimegi tema ees ja mina tema taga.»

Meeste klassis teenis esikoha värskelt maastikukrossi Euroopa meistriks kroonitud Mathieu van der Poel, kes edestas finišis šveitslasi Mathias Flueckigerit (+0.17) ja maailmameistrit Nino Schurterit (+0.53).

Maailmameistrivõistlustelt jääb hollandlane Van der Poel tänavu aga kõrvale, sest otsustas põhifookuse suunata Suurbritannias toimuvale grupisõidu MM-ile. Väga korraliku sõidu tegi Val di Soles Eesti meister Martin Loo, kes jäi stardis kukkumise taha ja alustas sõitu seeläbi võistlejaterivi lõpust, kuid suutis lõpuks välja võidelda 37. koha. Kaotust kogunes Lool 24-aastasele hollandlasele kuus minutit ja 53 sekundit.

«Reaalselt sõitma sain hakata alates teisest ringist,» tunnistas Loo sõidu järel.

«Proovisin mitte üle küpsetada end sõidu esimeses pooles ja see tuli välja. Viimased kaks ringi suutsin veel tempot juurde panna ja sõita välja korralikud ringiajad.»

Kuni 23-aastaste ratturite seas võidutses 20-aastane sakslanna Ronja Eibl, kellele järgnesid britt Evie Richards (+0.42) ja austerlanna Laura Stigger (+1.19).

Eesti kuni 23-aastaste ratturite meister Mari-Liis Mõttus pälvis oma maailma karika sarja parima tulemuse, kui lõpetas võistluse 12. kohal. Kaotust võitjale kogunes kuus minutit ja kuus sekundit.

Järgmine maailma karika etapp sõidetakse nädala pärast Šveitsis Lenzerheides.