Pärnu kettagolfarid tõid Eesti meistrivõistlustelt kulla ja hõbeda

Mathias Villota.
Mathias Villota. Foto: Eesti Discgolfi Liit

Täna mängiti Kõrvemaal Eesti kettagolfi meistrivõistluste neljas ja viimane ring.

Naiste võistluste suurfavoriit suvepealinlane Kristin Tattar oli enne finaalringi alles neljas, liider Madli Vaht edestas Pärnumaa parimat naissportlast seitsme viskega.

Viimasel ringil näitas Tattar võrreldes teistega täpsemat mängu ja jõuproovi lõpuks valitses harva nähtav olukord, kui kolmel naisel - Tattaril, Vahil ja Anneli Tõugjasel - oli võrdne skoor. See tähendas ümbermängu, pärast mida krooniti esimest korda Eesti meistriks Vaht. Tattar pidi leppima hõbeda ja Tõugjas pronksiga. Konkurentsis oli 17 naist.

Eelmisel aastal võitis pärnakas Kristin Tattar Horvaatias EMil pronksmedali.
Eelmisel aastal võitis pärnakas Kristin Tattar Horvaatias EMil pronksmedali. Foto: Eesti discgolf'i liit

Alla 18aastaste poiste seas võitis tiitli suvepealinna 14aastane sportlane Mathias Villota, kes edestas hõbedale tulnud Mauri Villmanni viie viskega. Mõõtu võttis 20 poissi.

53 seeniori (40aastased ja vanemad) hulgas oli parim pärnumaalane kuuendana lõpetanud Kristjan Liiv. Urmas Lääne ja Margus Luntsi jagasid seitsmendat kohta.

144 mehe seas oli edukaim pärnumaalane Lihula mees Ivar Rajamets, kes jagas kaheksandat kohta. Ken-Kristjan Toomjõe lõpptulemuseks jäi 11. koht.