Järelvaadatav: Eesti U18 korvpallikoondis alistas Rootsi eakaaslased

Postimees Sport
Eesti U18 korvpallikoondis.
Eesti U18 korvpallikoondis. Foto: fiba.basketball

Rumeenias peetava EM-i B-divisjoni turniiri raames alistasid eestlased Rootsi ametivennad seisuga 76:68.

Avaveerandi võitsid eestlased tulemusega 14:12. Poolajapausiks seisis areeni tulikirjal juba 36:31, mis tõestas taaskord Maarjamaa korvpallurite paremust. Kolmandal veerandil lisasid mõlemad tiimid 18 punkti, kuid lõppsõna jäi siiski Eesti koondisele.

Eesti meeskonna parimaks osutus täna Mait Peterson, kelle nimele kanti 18 punkti ja kaheksa lauapalli. Kaspar Kitsing kogus 17 punkti ja viis korvisöötu.

Rootslaste resultatiivseim mängumees oli 23 punktiga Pelle Larsson.

U-18 koondisel on jäänud Rumeenias pidada veel 5.-6. koha mäng, kus kohtutakse Gruusiaga.

Enne mängu:

Eesti edenes alagrupist teisena, kaotades ainukese mängu Belgia eakaaslastele. Alagrupi võitis aga Poola U18 koondis.

Veerandfinaalis kaotas eesti Põhja-Makedooniale 57:92.

5.-8. koha mängudes alistas esmalt Rootsi eakaaslased 76:68 ning täna minnakse 5. koha välja selgitamiseks vastamisi Portugaliga.