Roland Poom – Ken Järveoja lähevad Soome ralli reedesele võistluspäevale vastu JWRC kaheksandalt kohalt

Postimees Sport
Roland Poom ja Ken Järveoja rallil.
Roland Poom ja Ken Järveoja rallil. Foto: Raivo Remmelgas

Neljapäeva hommikul sai Jyväskyläs alguse Soome MM-ralli. Võistluse eel said võistluspaarid läbida 4,26 km pikkuse Vesala kiiruskatse ning nende hulgas ka JWRC klassis osalevad Roland Poom – Ken Järveoja (Ford Fiesta R2T19).

JWRC MM-arvestuse viiendad mehed kasutasid testikatsel ning hiljem ka avakatsel vaid kõvema rehviseguga rehve ning läbisid katse kahel korral, sõites parimal korral välja aja 2:21,2.

JWRC arvestuses testikatse võitnud Tom Kristensson – Henrik Appelskogist jäid eestlased maha 4,5 sekundiga.

Päris võistlus sai alguse neljapäeva õhtul, kui võistluse avakatsena sõideti 2,31 km pikkune Harju kiiruskatse. Lühikese katse JWRC klassi parima aja sõitsid välja Julius Tannert – Jürgen Heigl.

Roland Poom – Ken Järveoja alustasid võistlust korralikus tempos ning näitasid avakatsel JWRC arvestuse kaheksandat aega. Sakslastest jäid eestlased maha 2 sekundiga.

«Kõik on kulgenud hästi. Peame jälle veidi rehvi strateegiat tegema. Kasutasime täna kõva seguga rehve, et säästa pehmeid ralli jaoks. Homme hommik saab keeruline olema, kuna eelmine aasta neid katseid ma ei läbinud, aga anname endast parima,» võttis Roland Soome ralli avapäeva kokku.

Soome MM-ralli jätkub reedel kümne kiiruskatsega ning päeva jooksul läbitakse 126,55 katsekilomeetrit. Reede avakatse Oittila (19,34 km) saab alguse 08:18.

Rolandi ja Keni Ford Fiesta R2T19 kannab Soome teedel numbrit 75.