Vigastus sundis võistluspausi tegema

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Kuni 115-kiloste meeste esikolmik Eestimaa suvemängudel: teise koha võitnud Xsander Solbaja (vasakult), esikohamees Kaido Höövelson ja 3. koha saavutanud Johannes Schalygin Saksamaalt. FOTO: erakogu Foto: Erakogu

Hiljutistel Eestimaa suvemängudel vigastas Valgamaa sumomaadleja Xsander Solbaja põlve. Kui esialgu oli teada, et vigastuse tõttu tuleb noormehel kaks nädalat rahulikumast režiimist kinni pidada, siis nüüd on selge, et vahele tuleb jätta ka Euroopa karikavõistluste etapp.

«Öeldi, et kui põlv ikka valu teeb, ei tohi võistelda,» rääkis sportlase treenerist isa Jan Solbaja. «Muidu võib olla kriips peal kogu karjääril. Seega tuleb 10. augustil Poolas peetavast karikaetapist loobuda.»

Jan Solbaja sõnul läks pojal suvemängudel korraga nii hästi kui ka kehvasti. Positiivsema poole pealt võib tunda rõõmu, et maakondlikus arvestuses saavutas Jõgeva- ja Valgamaa ühisvõistkond, kuhu ka Xsander kuulus, teise koha. Võitis Lääne-Virumaa, keda esindasid sellised tegijad nagu Kaido ja Meelis Höövelson. Seejuures läks kuni 115-kilogrammiste meeste finaalis Solbaja vastamisi just Kaido Höövelsoni ehk Barutoga, kellelt tuli vastu võtta kaotus.

Absoluutkaalus Xsander vigastuse tõttu enam võistelda ei saanud.

11. augustil läheb Valga sumotori taas arsti juurde ja siis selgub ilmselt, mis edasi saab.