Üprausid tõusid Eesti jetimeistrivõistlustel poodiumile

Jasmiin Üpraus poodiumi kõrgeimal astmel.
Jasmiin Üpraus poodiumi kõrgeimal astmel. Foto: Aquabike.ee

Tallinnas Kakumäel anti nädalavahetusel avapauk jetispordi Eesti meistrivõistluste sarjale, kus Pärnu perekond Üpraus teenis kaks poodiumikohta.

Hoolimata väga kuumast ilmast oli starti tulnud 68 jetti, selgitamaks parimad endi hulgast kümnes võistlusklassis. Merel puhunud tuul tekitas rajale ilusa laine, mis tegi võidusõidu põnevaks ja vaatemänguliseks. Esimest korda oli kasutusel paljudelt tiitlivõistlustelt tuttav lendstart, kus start antakse liikuva sõitjariviga.

Ski Ladies GP1 klassis võidutses mõlemas sõidus Euroopa meister Jasmiin Üpraus, kes võitis etapi. Teiseks tuli möödunud hooaja MM-sarja neljas naine Kätriin Nilbe ja kolmandaks Elina Kaarneem.

Ski GP2 klassis oli parim Kohila sportlane Mattias Reinaas, kes edestas vanameister Egon Üprausi Pärnust. Kolmas oli möödunud hooajal algajate SKI Beginneri klassis sõitnud Kaspar Haiba.

Kõige arvukamas, 13 sõitjaga GP1 klassis oli Jasmiin neljas, Egon kaheksas ja Ralf Üpraus kümnes.