VÄGEV TEGU: Pippi Lotta Enok tuli Euroopa noorte olümpiafestivalil neljandaks

Erik Gamzejev
, ajakirjanik
Avapäeva kaheksandal kohal lõpetanud Pippi Lotta Enok võib tänu teise päeva tugevatele aladele, eelkõige odaviskele, ettepoole tõusta. Foto: Peeter Lilleväli / Põhjarannik

16aastane  Jõhvi neiu Pippi Lotta Enok saavutas Bakuus toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil seitsmevõistluses 5488 punktiga neljanda koha.

Viimase ala, 800 meetrit, läbi Enok ligemale 30 kraadises kuumuses oma tänavuse hooaja tippajaga 2.25,05 ja tõusis tänu sellele üldarvestuses ühe koha võrra ettepoole möödudes sakslanna  Jenna Fee Feyerabendist.

Esikoha võitis soomlanna Saga Vanninen 5913 punktiga. Pronksikohast jäi Enokit lahutama 329 punkti. Neljas koht Euroopa tiitlivõistlusel on Pippi Lotta Enoki jaoks tugev edasiminek võrreldes mullu U18 Euroopa meistrivõistlustel saavutatud 11. kohaga, mil ta kogus 5135 punkti.

Oma trumpalal odaviskes sai Enok Bakuus tulemusega 47.49 alavõidu. Tulemuse tugevast klassist kõneleb seegi, et täna hommikul toimunud odaviskajate eelvõistlusel olnuks see kaheksas tulemus ja viinud ta ka sel alal finaali.

5488 punkti on ka Pippi Lotta Enoki uus isiklik rekord, mis on tervelt 279 punkti võrra parem tänavu maikuus Lätis Balti matšil võidu toonud tulemusest. Tema üksiktulemused olid: 14.23 1.56 13.42 25.61 5.47 47.86 ja 2:25.05.

Neljapäeval hommikul hüppas Enok Aserbaidžaani endise maailmakuulsa jalgpallikohtuniku Tofik Bahramovi nime kandval staadionil  kaugust 5,47, mis jäi tema tänavusel parimale alla 11 sentimeetriga. Pärast kaugushüpet oli ta kaheksandal kohal.

Reedel stardib 5000 meetri käimises ühe medalifavoriidina Sillamäe Kalevit esindav Jekaterina Mirotvortseva.

Kolmapäeval jooksis Enok 100 meetrit tõkkeid ajaga 14,23, hüppas kõrgust 1.56, tõukas kuuli 13.42 ja läbis 200 meetrit ajaga 25,61. Nii tõkkejooksus, kuulitõukes kui 200 meetri jooksus püstitas ta uue isikliku rekordi.

Narva ujumisklubi SK Energia esindav Demid Solodov sai teisipäeval 100 meetri vabaujumises Eesti parimana ajaga 53,06 26. koha. Ta kuulus ka 19. koha aja eelujumises näidanud Eesti 4x100 meetri ujumise teatenelikusse.

Klubi Kuldkaru maadlejal Kirill Skilleril õnnestus esmaspäeval vabamaadluses pidada vaid üks matš, kui ta jäi kaalukategoorias 60 kg 0:10 alla bulgaarlasele Ivan Stojanovile. Skiller sai kokkuvõttes 13. koha.