Eesti koondise päev olümpiafestivalil: kaks medalit ja kolm esikümnekohta

Toimetas Indrek Raudkivi
Laura Lizette Sander.
Laura Lizette Sander. Foto: Kaido Juurik

Bakuus toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil tegi Eesti koondis teisipäeval suurepärase võistluse. Ratturid Madis Mihkels ja Laura Lizette Sander hoolitsesid medalisaagi eest, teenides eraldisõidus vastavalt kulla ja pronksi.

Naiste seas maadles end viiendaks Maarja Plaser ning kergejõustikus tuli kümnevõistluses isikliku rekordiga 7008 punkti Steven Sepp samuti viiendale kohale. Esikümnesse mahtus veel rattur Frank Aron Ragilo eraldistardi 7. kohaga.

Varasemalt on Eesti jalgratturid võitnud Euroopa noorte olümpiafestivalidelt kaks medalit – Tanel Kangert (2003) ja Gleb Karpenko (2017), mõlemad teenisid temposõidus pronksmedali. Eile lisandus temposõidus nendele medalitele veel kaks – Eesti esimene olümpiafestivalide jalgrattasõidu kuldmedal, mille võitis Madis Mihkels, ning esimene medal, pronksikarva, mille teenis Eesti naisrattur – Laura Lizette Sander.

Värske kuldmedalist Madis Mihkels rääkis, et kuigi sihtis kohta esikolmikus, ei suutnud ta esialgu oma võitu uskuda. «Startisin kolmandas grupis ja teadsin ainult teiste eestlaste aegu. Esimese poole tõmbasin pärast tagasipööret üle ja väsisin veidi ära, kiirus langes, aga siis taastusin ära ja panin uuesti tempot juurde. Finišijoont ületades teadsin, et olen hetkeliider, aga kaheksa poissi veel sõitsid. Kui selgus, et võitsin, ei suutnud ma kohe seda väga uskuda; tundus liiga hea, et tõsi olla. Olen oma kuldmedali üle õnnelik,» lausus Mihkels.

Samuti täna võistelnud Heily Tiitus kaotas naistemaadluse (-53 kg) kaheksandikfinaalis 3:14 Rumeenia maadlejale Patricia-Valeria Iurascult. Hanno Käärik sai vabamaadluse (-65kg) kaheksandikfinaalis kaotuse austerlaselt Benedikt Huberilt 0-10. Raimond Uibo sai treeningul vigastuse ning pidi loobuma kreeka-rooma maadluses (-65 kg) võistlemisest.

Tenniseturniiril jõudis Andreas Sillaste võiduga  6:2, 6:2 Austria mängija Jan Kobierski üle kolmandasse ringi.  Täna kohtub Sillaste 16 parema seas teise asetusega Leedu esinumbri Vilius Gaubas, kes on U16 vanuserühmas Euroopas 21. reket.

Täna alustavad Euroopa noorte olümpiafestivalil võistlemist Eesti judokad, samuti on võistlustules kergejõustiklased, tennisist ja ujuja.