Vägev: Laura Lizette Sander tuli Euroopa noorte olümpiafestivalil pronksile!

Laura Lizette Sander saavutas Bakuus toimunud noorte olümpiapäevadel kuni 16aastaste tütarlaste eraldistardist sõidus 3.koha Foto: Kaido Juurik

Aserbaidžaani pealinnas Bakuus Euroopa noorte olümpiafestivalil on võistlustules seitse pärnumaalast.

Eestit esindavad kergejõustiklased Ann Marii Kivikas (400 meetrit ja Väike-Rootsi teatejooks), Rasmus Roosleht (kettaheide ja kuulitõuge), Steven Sepp (kümnevõistlus), Gertu Küttmann (kuulitõuge ja kettaheide), rattur Laura Lizette Sander, maadleja Raimond Uibo ja tennisist Erko Nigula. Kergejõustikukoondise juht on Romet Mihkels. Treeneritena on kaasas Mihkel Lembit ja Kaido Juurik.

Kergejõustikus pakkus esimesel võistluspäeval eredamaid emotsioone kümnevõistleja Sepp, kes viie ala järel hoiab 3564 punktiga seitsmendat kohta. Sepp jooksis 100 meetrit 11,60ga, hüppas kaugust 6.40, tõukas kuuli 15.09, hüppas kõrgust 1.88 ja jooksis 400 meetrit ajaga 53,36.

Steven Sepp.
Steven Sepp. Foto: Raul Mee Ja Marko Mumm/Ekjl

“Esimene võistluspäev algas väga hästi: isikliku rekordiga. Kaugus oli keskmine, kuulis tuli isiklik rekord, kõrgus oli keskmine ja 400 meetrit väga hea. Liigun oma eesmärgi suunas ja tunne on hea,“ rääkis Sepp. Kümnevõistlust juhib belglane Jente Hauttekeete 4001 punktiga.

Kivikas jooksis staadioniringi 57,77ga ja protokolli märgiti 21. koht. Küttmann lõpetas kuulitõuke kvalifikatsiooni 13.93ga ja leppis 14. kohaga.

Ann Marii Kivikas.
Ann Marii Kivikas. Foto: Eesti Kergejõustikuliit

Tennise paarismängus olid võistlustules Andreas Sillaste ja Nigula. 49minutise lahingu järel tuli 1:6, 3:6 alistuda Belgia duole Noah Merrele - Alessio Basile. Nigula vaimustas seejuures publikut, lüües palli punktiks ümber võrguposti.

“Mängisime küll hästi, aga andsime kahjuks tähtsad punktid ära,” nentisid Nigula ja Sillaste. Treener Martin Karise sõnutsi näitasid vastased kõrgetasemelist tennist. “Mängu alguses olime kartlikud, teise seti algus läks juba tõusujoones, ent belglased mängisid olulisi punkte paremini,” selgitas ta.

Nigula jätkab täna üksikmänguturniiril. Avaringis võitis ta valgevenelase Artur Jurkevitši 3:6, 6:3, 10:6.

Erko Nigula.
Erko Nigula. Foto: Lilli Tölp

Äsja avastardi teinud Sander saavutas kuni 16aastaste tütarlaste eraldistardist sõidus kolmanda koha. Tugeva tuulega läbis 15aastane Sander 10 kilomeetrit 15.33ga. Kuldmedali võitis Suurbritannia rattur Zoe Backstedt 14.35 ja hõbeda Venemaa sportlane Alena Ivantšenko 14.54ga.