Kohalikud meistrid selgusid Tammiste vibustaadionil juba 58. korda

Pärnu Postimees
Pildil on oma vanuseklassis aastaks rändkarika endale saanud Pärnu vibulaskjad Annaliisa Vask, Kristel Peet ja Eimar Kukk. Foto: Erakogu

Läinud nädalavahetusel toimusid Tammiste vibustaadionil juba 58. korda Pärnu lahtised meistrivõistlused vibulaskmises.

1961. aastast antakse Pärnu lahtistel meistrivõistluste iga vanuseklassi parimale kohalikule vibulaskjale rändkarikas, puidust kull, mille juures on märkmik, kus on iga varasema aasta Pärnu meistri foto ja tulemus.

Meeste olümpiavibu arvestuses võitis 1219 silmaga Inars Dubkevics lõunanaabrite Amazonese klubist. Teise koha saavutas 1210 silmaga siinse Meelise klubi vibulaskja Eimar Kukk. Talle järgnes Tartu klubi esindaja Jan Mihkel Leetsaar, kes sai kirja 1196 silma.

Naiste olümpiaklubi klassis triumfeeris samuti Amazonese klubi sportlane, Rimma Matvejeva, kes lasi 1157 silma. Talle järgnes kaks silma vähem kogunud Maris Tetsmann Türi vibukoolist. 1146 silmaga tuli kolmandaks võitja klubikaaslane Liga Ilona Denisenoka.

Pärnu meistri rändkarika sai naiste olümpiavibu klassis Kristel Peet, kes lasi 1046 silma.

Naisjuunioride olümpiavibu arvestuses võitis lätlanna Glebs Kononovs (1118 silma), edestades tartlanna Anete Meremäed (987) ja siinse klubi esindajat Annaliisa Vaski (624).

Juunioride vanuseklassist alates lastakse olümpiavibuga 70 meetrilt.

Meeste olümpiavibu arvestuses võitis 1219 silmaga Inars Dubkevics (keskel) lõunanaabrite Amazonese klubist. Teise koha saavutas 1210 silmaga siinse Meelise klubi vibulaskja Eimar Kukk (vasakul). Talle järgnes Tartu klubi esindaja Jan Mihkel Leetsaar, kes sai kirja 1196 silma. Foto: Erakogu

Täpseim plokkvibu laskja oli 1374 silmaga Julija Oleksejenko Läti Atlantise klubist. Türi vibukooli laskja Hanna Liina Lippand kogus 1356 silma. Tema klubikaaslane Kristjan Ilves lasi 1328 silma. Plokkvibuga sihitakse märki 50 meetrilt.

30 meetrilt võistlevate algajate olümpiavibu laskjate arvestuses saavutas 1280 silmaga esikoha Janis Valdmanis Amazonese klubist. Teise koha saavutas 1040 silmaga Meelise klubi esindaja Merilin Ruukki. Kolmas oli 1007 silma lasknud Amazonese vibulaskja Inese Sondore.

Pikkvibu klassis, kus samuti võisteldi 30 meetrilt, võitis 1028 silmaga Aleksandrs Pancis (Amazones). Talle järgnesid Meelise klubi esindavad Nikolai Prjadka (1023 silma) ja Dmytro Makuzenko (593).

Noorte olümpiavibu arvestuses võitis 541 silmaga Meelise klubi õpilane Kirill Golikov. Talle järgnesid klubikaaslased Egert Pähkel (533 silma) ja Oss Raag (453).

Samaealiste tüdrukute hulgas polnud vastast siinse klubi vibulaskjale Kertu-Liseth Järvesaarele, kes lasi 612 silma. Teiseks tuli 565 silmaga Amazonese kasvandik Patricija Tina Rodina. Kolmanda tulemuse lasi võitja klubikaaslane Liis Kirsch, kes lasi 554 silma.

Noored sihivad märki 30 meetrilt. Kui vanemad vibulaskjad lasid sellel võistlusel 144 noolt, piirdusid noored kaks korda lühema võistlusega. Niisamuti 15 meetrilt võistelnud tidetid.

Poistest oli parim tidett 628 silmaga pärnakas Mait Sirel. Talle järgnesid klubikaaslased Gerret Sonne (565 silma) ja Otto Seppel (460).

Noorima vanuseklassi tüdrukute hulgas oli 678 silmaga parim Elli Sõrmus. Teine ja kolmas olid vastavalt Triin Lepassaar (603 silma) ja Elizabeth Tamson (565). Neist kõik on Meelise klubi kasvandikud.