Orienteerujad jõudsid medaliteni ka rattal sõites

Anne Põder
Rattaorienteerumise Eesti meistrivõistluste sprindi medalivõitjad Marek Karm (vasakult), Tõnis Erm ja Priit Poopuu. Foto: Erakogu

Eesti meistrivõistlused ja samaaegselt ka Baltimaade lahtised meistrivõistlused rattaorienteerumises toimusid tänavu Põlva lähistel Mammastes. Kahel võistluspäeval selgusid parimad kolmel võistlusalal - sprindis, lühirajal ja tavarajal. Osalemas olid kõigi kolme Balti riigi ja lisaks ka Venemaa ning Soome rattaorienteerujad. Järvamaa orienteerujaile olid võistlused edukad ja medalivõiduni jõuti mitmes võistlusklassis.

Meeste eliitklassi oli Järvamaa orienteerumisklubi JOKA sportlastest võistlemas Priit Poopuu. Sprindirajal võitis ta 26 mehe konkurentsis pronksmedali ja lühirajal saavutas neljanda koha. Tavarajal purunes raja lõpuosas rattarehv ja kindlana tundunud medalivõidu asemel lõppes võistlus katkestamisega.

Eesti meistritiitlid võitsid mõne aasta tagune maailmameister Tõnis Erm ja tänavune Euroopa meister Lauri Malsroos. Priit Poopuu kindlustas meistrivõistlustel saavutatud tulemustega endale koha Eesti koondises augusti alguses Taanis toimuvale rattaorienteerumise MMil.

Noormeeste M17 klassis võitis Mehis Udam kaks medalit. Eesti meistritiitli võitis ta 23 noormehe seas tavarajal ja pronksmedali sprindis. Lisaks Eesti meistritiitlile võitis ta tavarajal Balti meistrivõistluste arvestuses hõbemedali. Sama vanuseklassis saavutas Maanus Udam tavarajal 6. koha ja sprindis 8. koha, Artur Soo sprindis 7. ja lühi- ning tavarajal 10. koha, Raiko Alliksaar lühirajal ja sprindis 11. koha.

Meejuunioridest saavutas Raiko Marrandi lühirajal 4. koha ja sprindis ning tavarajal 5. koha.

Veteranide konkurentsis olid seekord edukad JOKA M60 klassi mehed. Raul Laas võitis kümne mehe konkurentsis nii Eesti- kui Balti meistrivõistlused tavarajal. Lisaks võitis ta Eesti meistrivõistluste kulla lühirajal ja hõbeda sprindis ning Balti MV arvestuses saavutas neil distantsidel II ja III koha. Paul Poopuu võitis Eesti ja Balti meistrivõistlused sprindis ja lühirajal Eesti MV hõbemedali ning Balti meistrivõistluste arvestuses pronksi.

Järgmised Eesti meistrid selguvad augusti keskel sprindialadel Palamusel, ent juba selle nädala lõpus selgitatakse Järvamaa orienteerumismeistrid Aegviidu lähistel Ännijärvel.