Gedly Tugi võitis teist aastat järjest Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Kergejõustikuklubi Karksi Sport sportlane Gedly Tugi sai mullu Ungaris peetud alla 18-aastaste Euroopa kergejõustiku meistrivõistlustel pronksmedali ning kordas seda tulemust tänavu Rootsis peetud alla 20-aastaste tiitlivõistlusel. Foto: Eesti kergejõustiku liit

Mullu juunioride Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali võitnud Karksi-Nuia odaviskaja kordas eelmise aasta saavutust pühapäeval Rootsis lõppenud alla 20-aastaste kergejõustiklaste Euroopa meistrivõistlustel.

Reedel kvalifikatsioonivõistlustel isikliku rekordi 53.83 visanud ja kolmandana edasi pääsenud Tugi asus pühapäevasel lõppvõistlusel esimese vooru järel kolmandale positsioonile, kuid langes enne viiendat vooru viiendale kohale. Eelviimases voorus visatud 53.58 tõstis Karksi-Nuia 17-aastase sportlase neljandaks ning viimases voorus tulnud uus isiklik rekord 54.52 kergitas ta pjedestaalile.

Võit läks tulemusega 56.48 Itaalia esindajale Carolina Viscale ning hõbeda sai 54.98-ga sakslanna Julia Ulbricht.

Euroopa kergejõustikuliidu lehele antud intervjuus tunnistas Tugi, et ei oodanud medalit, sest seljavalude tõttu on tal olnud üsna kesine hooaeg. "Ma uskusin iseendasse ja ja ütlesin endale, et võin saada medali," lisas ta.