Pärnus kergejõustiku klubide karikavõistlustel hoolitses säravaima tulemuse eest kuulitõukaja Kristo Galeta, kes neljandal katsel tõukas karjääri parima tulemuse 20.76, mis tähistab ühtlasi Eesti rekordit.

Senine tippmark kuulus Heino Sillale, kes 1979. aastal tõukas 20.53. Seega jääb Silla ja Galeta vägitegude vahele täpselt 40 aastat.

36aastane Galeta sai esimesel kahel katsel kirja vastavalt 19.73 ja 19.75. Kolmandal tulemust ei tulnud, kuid viimasel katsel õnnestus kõik.

Peale Eesti ja personaalse rekordi täitis tänase päeva kangelane Doha MMi võistlusnormi.

Vaadake videost, kuidas Galeta rekordi kokku võttis!

Sündis ka vanuseklassi rekord, kui väljaspool arvestust võistelnud Audentese SK teatenelik Anna Maria Millend, Liisa-Maria Lusti, Karoli Käärt ja Carina-Renne Valdek said 4x100 meetri teatejooksus kirja U20 tippmarki tähistava aja 47,12.

Martin Kupper (Audentese SK) triumfeeris meeste kettaheites, saades teisel katsel kirja 62.74.

Teivashüppes tuli Robin Nool (SK Elite Sport) karikavõitjaks 5.25ga. "Võistlusega jäin rahule. Võib-olla natuke raske on keskenduda või kokku võtta kui mõnel suuremal võistlusel. Aga 5.25 oli hea hüpe ja viimased katsed 5.42 peal ei olnud ka halvad," hindas Nool võistlust.

Naiste 100 meetri tõkkesprindis võitis esikoha Kreete Verlin (SK Fortis), kes läbis distantsi 13,83ga. Meeste 110 meetri tõkkejooksu kiireim oli Pärnust pärit Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) 14,24ga.

100 meetri sprindis oli meestest väledaim Eesti rekordi omanik Marek Niit (KJK Saare), naistest võitis Karoli Käärt (Audentese SK) 11,92ga. Niit teenis karika ka 200 meetri distantsil, saades kirja 21,17. Naistest võidutses 200 meetris jooksus 24,32ga Verlin.

Meeste kõrgushüppes jätkas stabiilset hooaega Karl Lumi (Tallinna SS Kalev), kes võitis 2.15ga. Naiste kõrgushüppe parim oli 1.75 ületanud Lilian Turban (SK Elite Sport).

Meeste vasaraheites krooniti esimest korda Eesti karikavõitjaks väliseestlane Adam Kelly (TÜASK), kes sellest suvest saab Eestit rahvusvahelisel areenil esindada. Tema võidutulemus oli 64.98.

"Olen võidu üle rõõmus ja ootan põnevusega, et saaksin Eestit Euroopa võistkondlikel meistrivõistlustel esindada. Ootasin paremat tulemust, ent kuna lendasin alles eile USAst Eestisse ja lennu tühistamise tõttu venis see reis väga pikaks, võis karta, et head tulemust Pärnus ei saavuta. Minu isiklik rekord on 71.90, seega ei saa tänasega rahule jääda," kommenteeris Kelly, kes plaanib peale võistkondliku EMi kaasa teha 17.–18. augustil Eesti meistrivõistlustel. "Suve eesmärk on isiklikku rekordit parandada ja muidugi võistkondlikul EMil Eestile palju punkte tuua."

Naiste kolmikhüppe võitis Merilyn Uudmäe (Audentese SK), kellele tõi karikavõidu 13.45. Meeste samal alal triumfeeris 15.25ga Dmitri Mosendz (Tallinna SS Kalev).

Meeste 400 meetri tõkkejooksus oli Jaak-Heinrich Jagori (Tartu SS Kalev) võiduaeg 51,16, naistest oli 400 meetri tõkkejooksu väledaim Liis Roose (TÜASK) 59,60ga.

Kõikide karikavõistluste tulemustega saate tutvuda SIIN.