Eesti teatenelik püstitas EM-il rekordi ja jookseb finaalis

Margus Martin
Robin Sapar (number 25) esindab koos klubikaaslase Marleen Müllaga Eestit rahvusvahelistel noorte kergejõustikuvõistlustel Minskis. Foto: Marko Mumm

Eesti kuni 20-aastaste teatejooksu meeskond, mille koosseisu kuulub rakverlane Robin Sapar, püstitas Rootsis Borases toimuval EM-il eeljooksus uue rahvusrekordi ja tagas pääsu finaali.

Pühapäeval esimeses eeljooksus starti tulnud eestlaste avavahetust jooksis Lukas Lessel, teist 17-aastane Sapar, kolmandat Ken Mark Minkovski ja neljandat Henri Sai.

Viperusteta kulgenud jooksu finišis oli meie ankrumees Sai lõpuajaga 40,56 sekundit, mis tähistas ühtlasi vanuseklassi uut rahvusrekordit. Kahe aasta tagune eelmine rekord löödi üle 13 sajandiksekundiga.

Eesti koondis tagas pääsu finaali kokkuvõttes paremuselt seitsmenda ajaga.

Otsustavas jooksus märgiti eestlaste lõpuajaks 49,44 sekundit. Vigastada saanud Henri Sai lonkis viimase vahetuse jooksjana, valugrimassid näol, üle lõpujoone.

Kulla võttis Saksamaa ajaga 39,79 sekundit, hõbeda Itaalia (39,89) ja pronksi Holland (40,28). Suurbritannia teatemeeskonna diskvalifitseerimise järel läks Eestile kirja seitsmes koht.

EM-i õhtust võistlusprogrammi on võimalik otsepildi vahendusel jälgida SIIT.