Alžeeria võitis 29-aastase vahe järel Aafrika rahvuste karika

Algeria tähistab võidetud tiitlit.
Algeria tähistab võidetud tiitlit. Foto: Li Yan / ZUMAPRESS.com

Aafrika jalgpalli rahvuste karikal finaalis alistas Alžeeria 1:0 Senegali tulles teistkordselt Aafrika meistriks.

Egiptuse pealinnas Kairos toimunud finaalkohtumise ainus värav sündis kohtumise teisel minutil, kui Baghdad Bounedjahi löök võttis tugeva rikošeti Salif Sane jalast, lennates üle Senegali väravavahi Salif Sane ning viies Alžeeria mängu juhtima.

Senegali lootused mängu tagasi tulla tõusid teisel poolajal hetkeks päris kõrgeks, kuna kohtunik määras karistusalas palli käega mängimise eest Senegalile penalti, aga VARi abil otsus tühistati ning Senegal viigiväravat ei leidnudki.

Alžeeria võitis Aafrika rahvuste karika esmakordselt pärast aastal 1990, mil võideti seni Alžeeria ajaloo ainus Aafrika meistritiitel. Senegal pole antud turniiri kordagi võitnud.