Zoom8 klassi maailmameistrivõistlustel võitsid Karolin Härm kulla ning Aleksander Kuusik ja Elisabeth Ristmets pronksi

Zoom8 klassi maailmameistrivõistlused Itaalias Garda järvel
Zoom8 klassi maailmameistrivõistlused Itaalias Garda järvel Foto: Eleonora Aiori

Täna Itaalias Garda järvel lõppenud purjetamise noorteklassi Zoom8 maailmameistrivõistlustel saavutasid Karolin Härm tüdrukute arvestuses esikoha ning Aleksander Kuusik poiste ja Elisabeth Ristmets tüdrukute seas kolmanda koha.

Neli päeva kestnud regati vältel peeti sportlastele korralikke väljakutseid esitavates Garda järve purjetamisoludes nii tüdrukutele kui poistele 12 võistlussõitu.

Tüdrukute arvestuses saavutas kuues sõidus esikolmikus finišeerinud ja neist kaks ära võitnud Karolin Härm MM-i kokkuvõttes esikoha. Elisabeth Ristmetsale aga kuulub poodiumi kolmas koht. Esikümnesse mahtusid veel 7. tulemuse teinud Romi Safin ja tiitlivõistlused 9. kohaga lõpetanud Katariina Roihu.

Karolin Härm
Karolin Härm Foto: Eleonora Aiori
Elisabeth Ristmets
Elisabeth Ristmets Foto: Eleonora Aiori

Ülejäänud Eesti neidude lõpptulemused: Lisbeth Taggu 12., Eliise Raamat 16., Liis Katriin Kuusik 26., Meribel Kõster 27., Katarina Sofia Jõgi 28., Kertu Külaots 35.

Eesti poistest oli edukaim Aleksander Kuusik, kellele kuulub tiitlivõistluste 3. lõppresultaat. Esikümnes on ka Jorgen Kuivonen 4. ja Tristan Šaraškin 7. tulemusega.

Aleksander Kuusik
Aleksander Kuusik Foto: Eleonora Aiori

Ülejäänud Eesti noormeeste lõpptulemused: Henry-Mark Andresson 13., Karel Ratnik 22., Andrias Sepp 23., Martin Lipp 24., Oliver Iida 26., Richard Marcus Arge 31., Kristjan Kööp 32., Pert Salundi 37.

Tüdrukute seas saavutas teise koha soomlanna Sofia Held. Poiste maailmameistriks tuli taanlane William Åsholm-Bradley ja teisele kohale taanlane Gustav Åsholm-Bradley.

Zoom8 klassi maailmameistrivõistlused toimusid Itaalias Garda järvel 16.-19. juulil. MM-il võistles 39 tüdrukut ja 52 poissi.

Võistluse kodulehekülg ja tulemused
Fotod
Videod

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race'i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.