Muhu väina laevastik seilas Pärnu lahel priskes läänetuules

Joel Kukk
ORC-klassi jahtlaevad stardivad lühirajale.
ORC-klassi jahtlaevad stardivad lühirajale. Foto: Gerli Tooming

62. Muhu väina regati eelviimasel võistluspäeval klaarisid merekarud arveid Pärnu lahel kahel lühirajasõidul. Seekord õnnestus regati korraldajatel ilmataadiga kokkuleppele jõuda ja too kostitas merekarusid mõnusa läänekaarest puhunud tuulega.

Kõige suuremate jahtlaevade ORC I grupis kogus kolm meeskonda võrdselt neli kohapunkti. Pjedestaali jagasid Tiit Vihuli Olympic, Sven Nuutmanni Postimees Sailing Team ja kodustel vetel purjetanud Tuule Mati Sepa juhtimisel. ORC II grupis oli täna parim Harles Liivi My Car, järgnesid regati liider, Aivar Tuulbergi Katariina II ja Kristen Pugi Evelyn III.

ESTLYS I grupi konkurentsis teenis kahe sõidu kokkuvõttes esimese auhinna lätlaste purjekas Project A1 Ricards Omanbriedisega roolis. Teiseks tuli Mart Tamme Katarina Jee ja kolmanda koha sai Ain Pomerantsi Merion X. Läti lipu all seilav Extra Bruti meeskond lõpetas etapi pärnaka Erki Meltsa juhtimisel viiendal kohal. Teistest pärnakatest oli Kaarel Maide Port Artur kuues, Alo Murutari Adventure 14. ja Andres Tamme Linda 17.

ESTLYS II grupi arvestuses olid kolm kiiremat Risto Riimi Centaur, Alar Ivansoni Tessa ja Ain-Eke Jalasto Fanatic. Pärnu parimana sai Ülar Jänese Nora Lii kuuenda koha, Kristjan Rähni Brigitta oli üheksas, Priit Jürioja Windwalker 11., Tanel Kursi Põhjatäht 13., Marit Murru Sly 16., Harri Murru Temper 22. ja Kristofer Ennoki Ex-Lady 23.

ESTLYS III grupis nautis täna võidurõõmu Rando Salu meeskond tillukesel purjekal Lote. Teise koha saavutas Raido Nottoni Edelweiss ja kolmandaks tuli Tarmo Polli Black Bird. Pärnu jahtklubi lipu all seilajatest sai Mart Sameli Kherpi kümnenda koha ja Janno Simmi La Folie oli 13.

Homme hommikul stardivad jahid Pärnu ringile ja kõige hiljem kell 16 peaks jahtklubi õuel algama 62. Muhu väina regati võitjate autasustamine.