Isikliku rekordi jooksnud Sai jäi napilt finaalikohast ilma

Postimees Sport
Henri Sai
Henri Sai Foto: EKJL

U20 EMi esimese päeva tipphetkena jooksis Henri Sai ennast isikliku rekordiga 12. kohale, finaalikohast jäi lahutama vaid 7 sajandikku. Lisaks edenesid Kevin Sakson, Eerik Haamer ja Gedly Tugi lõppvõistlusele

Rootsis Borases toimuvate U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste avapäev tõi Eesti koondisele mitu lõppvõistluse kohta.

Meeste 100 m eeljooksudes osalesid Henri Sai ja Ken-Mark Minkovski. Minkovski sai kirja aja 11,04 ning poolfinaali ei pääsenud, Sai jooksis eeljooksus välja tulemuse 10,73 ja pääses kaheksandana poolfinaali. Seal kordas ta isiklikku rekordit 10,59 ja sai kokkuvõttes 12. koha.

Eerik Haamer sai teivashüppe kvalifikatsioonis kirja tulemuse 5.10 ning pääses sellega laupäeval kell 18.50 algavale lõppvõistlusele.

Meeste kuulitõukes pääses Kevin Sakson samuti lõppvõistlusele, kui tõukas kvalifikatsioonis 18.45, mis on ühtlasi tema isiklik rekord. Lõppvõistlus toimub reedel kell 19.45.

Odaviskaja Gedly Tugi teenis samuti koha 12 parema seas, kui viskas eelvõistlusel isiklikku rekordit tähistava tulemuse 53.83. Lõppvõistlus peetakse pühapäeval algusega kell 18.45.