Vaata, kuidas möödus Kõrvemaal peetud discgolfi võistlus Estonian Open 2019

Postimees Sport

11.-13.07. toimusid Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses selle aasta üks esinduslikemaid discgolfi võistlusi Euroopas – Estonian Open 2019, mis on ka 2019 EuroTouri üks etappe.

Kohal oli 15 suurmeistri taset tähistava üle 1000 PDGA reitingupunkti omavat mängijat ning sealhulgas 5 maailma esikümne mängijat. Kohal oli ka kogu Eesti paremik eesotsas valitseva Eesti Meistri Albert Tamme, Eestis kõrgeimat reitingut omava Silver Lätti ja maailma reitinguedetabelis 6.-t kohta hoidva Kristin Tattariga.

Kokku oli osalejaid 9-st riigist, esindatud olid – USA, Austria, Soome, Rootsi, Norra, Läti, Prantsusmaa, Belgia ja Eesti mängijad.

Peale kahte võitluspäeva juhtis võistlust USA esindaja James Conrad, visates kahel esimesel päeval järjest uued ametlikud rajarekordid vastavalt 12 viset alla par-i ja 13 viset alla par-i. Selle tulemusega hoidis Conrad suhteliselt kindlat esikohta, edestades Kevin Jones’i USA-st viie viskega.

Kolmandal kohal püsis peale kahte päeva noor, vaid 16 aastane Soome tõusev täht Oskari Vikström tulemusega 17 viset alla par-i edestades omakorda teist noort soomlast Lauri lehtineni ühe viskega.

Kolmas võistluspäev oli äärmiselt pingeline, veel enne viimast rada ei olnud veel võistluse võitja kindel kuid lõpuks kallutas võidu enda kasuks Kevin Jones, kes kolme päeva lõpptulemuseks saavutas 27 viset alla raja pari.

Teise koha haaras endale väga tugeva viimase ringiga kahekordne maailmameister Richard Wysocki, kelle lõpptulemus oli 26 viset alla raja pari. Pärast esimest kahte päeva liider olnud James Conrad eksis viimasel ringil mitmeid kordi ja jäi kolme päeva kokkuvõttes kolmandaks tulemusega 25 viset alla raja pari.

Parim eestlane, Albert Tamm mängis kolme päeva tulemuseks 14 viset alla raja par-i. Head mängu näitasid ka Silver Lätt ja Rasmus Metsamaa, kes jäid hoidma 17. kohta tulemusega 11 viset alla raja pari ning Evgeni Smirnov, kes tulemusega 10 viset alla par-i jagas 20. kohta..

Naiste arvestuses saavutasid eestlannad kolmikvõidu, võidu jättis koju Kristin Tattar, kelle kolme päeva lõpptulemuseks oli par. Teise koha võitis Maris Perendi, kelle kolme ringi koondtulemus oli 5 viselt üle raja par-i ning kolmada koha võitis Madli Vaht tulemusega 13 viset üle raja pari.

EuroTour 2019 jooksvas edetabelis hoiavad Kristin Tattar naiste arvestuses ja Silver Lätt meeste arvestuses esikohta.

Kokkuvõtvalt võib võistluse lugeda kordaläinuks. Võistejate poolt said nii korraldus kui ka Kõrvemaa Sportland Prodigy rada väga kõrge hinnangu. Kogu võistlus sujus viperusteta ja võistlust käisid vaatamas ka suur hulk discgolfi fänne. Korraldajad tänavad kõiki võistlejaid, sponsoreid, kes andsid oma panuse, et võistlus toimuda saaks.

Lõplike tulemustega saab ennast kurssi viia siin.

Estonian Open 2019 võistlustest on täna õhtul, kell 19.55 kokkuvõttev erisaade Kanal 12-s ja Postimehe veebis.