Teisena lõpetamine andis viljandlannale Euroopa meistrivõistlustel kuuenda koha

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Paar nädalat tagasi Viljandis peetud Eesti meistrivõistlustel teenis Kristel Sandra Soonik temposõidus kuldmedali. Foto: Adam Illingworth

Viljandi rattaklubi kasvandik Kristel Sandra Soonik jõudis Euroopa juunioride trekisõidu meistrivõistlusel punktisõidu lõpuringidel grupi etteotsa, tegi seal pika lõpuspurdi ning teisena üle finišijoone veeremine andis Soonikule lõpuks kuuenda koha.

Kristel Sandra Soonik osales sedavõrd kõrgetasemelisel võistlusel esimest korda ning ta startis Belgias peetaval tiitlivõistlusel punktisõidus, kus rajale läinud sportlastele jagati kohtade järgi iga kindla arvu ringide järel punkte.

«Taktika oli lihtne, pika sõidu esimene pool jõudu säästes edasi liikuda ja teine pool võistlusest lammutada,» kommenteeris kaasas olnud treener Tiit Idarand Eesti jalgratturite liidu kodulehel.

Neli ringi enne finišit tuligi Soonik esimest korda grupi tagant välja ja liikus võistlejaterivis teisele kohale. Ette jäi vaid juba pool ringi varem teistelt eest ära sõitnud hispaanlanna.

Ligi kilomeetri pikkuses lõpuspurdis keegi enam lähemale tulla ei suutnud ning Soonik finišeerus teisena. Sellega teenis ta kuus punkti ja sai kuuenda koha.

Esimene koht läks Itaaliasse Matilde Vittilole 32 punktiga, teine iirlannale Iara Gillespiele, kes teenis 21 punkti ja kolmas oli hollandlanna Maike Van Der Duinile 13 punktiga. Stardis oli 17 sportlast, kellest punkte teenis 13.