Muhu väina regatt algas mõõduka põhjatuule toel

Joel Kukk
Aivar Tuulbergi meeskond jahil Katariina II seilas Kärdlast Haapsallu teise auhinna vääriliselt. Foto: Piret Salmistu

Eile Hiiumaal alanud ja laupäeval Pärnus lõppeval 62. Muhu väina regatil seilab 750 purjetajat 131 jahil ja esindatud on viis riiki.

Avaetapil Kärdlast Haapsallu kostitas ilmataat võistlejaid päikesepaiste ja mõõduka põhjakaarest puhuva tuulega. Suurimate purjekate ORC I grupis oli parim Tiit Vihuli meeskond jahil Olympic Dago jahtklubist, võitjale järgnesid Kalevi jahtklubi paadid Forte Tammo Otsasoo juhtimisel ja Matilda Koit Pautsiga roolis. Pärnu tiimidest sai mullu pronksi võitnud Tuule (kapten Mati Sepp) kuuenda koha ja Rain Liiberi Take Off oli üheksas.

ORC II grupis võitis etapi pealinna purjetaja Harles Liivi My-Car, teise auhinna teenis Pärnu jahtklubi auliikme Aivar Tuulbergi Katariina II ja kolmas oli Margus Žuravljovi Amserv Toyota Sailing Team Kalevi jahtklubist. Eelmise aasta Muhu väina regati võitja Ott Kikkase tiim jahil Sugar Alari Akermanniga roolis pidi leppima neljanda kohaga.

LYS I klassis olid avaetapil kolm kiiremat tallinlase Ain Pomerantsi Merion X ja Läti lipu all seilavad Extra Brut (kapten Alexei Alexejev) ning Project A1 (kapten Janis Norde). Pärnu purjetajatest sai Alo Murutari Adventure 14. koha, Kaarel Maide Port Artur oli 16. ja Andres Tamme Linda 21.

LYS II klassis hõivasid Haapsalus pjedestaali Tallinna kalevlased: Esikoha saavutas Alar Ivansoni Tessa, teiseks tuli Ain-Eke Jalasto Fanatic ja kolmanda auhinna teenis Ülar Margi Helin. Pärnu parim oli viiendana lõpetanud Kristjan Rähni Brigitta. Jahil Sly võistlev suvepealinna naiskond eesotsas kapten Marit Murruga sai seitsmenda koha, Ülar Jänese Noralii oli kümnes, Tanel Kursi Põhjatäht 16., Harri Murdi Temper 19., Priit Jürioja Windwalker 21. ja Kristofer Ennoki Ex-Lady 25.

LYS III klassis sildus esimesena kodusadamas Tarmo Polli Black Bird, võitjale järgnesid Kalevi jahtklubi lipu all seilavad Oleg Egipte Astrid ja Maarja Kase Farozon. Janno Simmi La Folie teenis regati avaetapil kaheksanda koha punktid,

Mart Sameli Kherpi oli kümnes ja Valdar Tamme Allegro sai 24. koha.

Täna purjetab regati laevastik Haapsalust Kuivastusse.