Motosportlane Talviku sai juunioride MMil tunda ebaõnne

Jörgen-Matthias Talviku.
Jörgen-Matthias Talviku. Foto: MX Mania

Nädalavahetusel Itaalias juunioride motokrossi maailmameistrivõistlustel, kus Pärnu motoklubi sportlane Jörgen-Matthias Talvikul õnnestus teha vägev kvalifikatsioon, läksid võistlussõidud lörri.

Pietramurata krossirajal noorte suurvõistluse kvalifikatsioonis esindas Eestit seitse noort sõitjat. Maarjamaalaste parima tulemuse eest hoolitses Talviku, kes saavutas 125ccm klassis oma grupis teise koha.

Esimeses võistlussõidus pärnaka start ei õnnestunud ja avaringil tuli kukkuminegi, mis langetas ta võistlejarivi viimaseks. Sõidu edenedes parandas noormees küll usinalt kohti, kuid enamat 20. kohast seekord ei tulnud.

Teises sõidus oli Talviku alguses 14. kohal, kuid siis sõitis ees kukkunud konkurendile sisse ja kaotas kohti. Hiljem tuli kokkupõrkes purunenud summuti tõttu sõit katkestada.

Kahe sõidu kokkuvõttes teenis Talviku ühe punktiga 25. koha.