Kergejõustiklased teenisid koondisele kaks autasu

Eesti kergejõustikukoondis.
Eesti kergejõustikukoondis. Foto: Marko Mumm / EKJL

Eesti sai Võrus Balti kergejõustiku võistkondlikel meistrivõistlustel U20 vanuseklassis esikoha, U16 arvestuses tuldi teiseks.

U16 eagrupis teenis võistkondliku esikoha Läti, kogudes 176 punkti. Eesti jäi vaid punktise kaotusega teiseks, Leedu kogus 133 silma. U20 vanuseklassis tuli võitjaks Eesti, punkte teeniti 176. Läti pälvis 160 punktiga teise koha ja 131 punkti kogunud Leedu oli kolmas.

Pärnumaalasi oli koondise eest võistlustules viis, kellest kaks jõudsid poodiumile. Pärnu spordikooli ja Altiuse sportlane Henri Sai (U20) oli 100 meetri sprindis teine (10,68), jäädes alla vaid koondisekaaslasele Ken-Mark Minkovskile (10,66). Teise medali teenis klubikaaslane Greete-Liis Krapp, kes tõukas U16 eaklassis kolmekilost kuuli 12.48 ja talle riputati kaela Balti meistrivõistluste pronks.

Altiuse esindaja Ramona Eliis Aleksandra Metsäranta (U20) pidi 400 meetri tõkkejooksus leppima viimase, viienda kohaga (1.08,41). Võistlejarivi lõpus oli U16 eaklassi 1500 meetri jooksus kalevlane Merili Tiik, kes sai kirja kuuenda resultaadi (5.13,65). Niidupargi kergejõustikuklubi liige Marttin Lepaste (U20) ei saanud 110 meetri tõkkejooksus aega kirja.