U-23 EM: Johannes Erm teenis hõbemedali (2)

Postimees Sport
Johannes Erm
Johannes Erm Foto: Eesti Kergejõustikuliit/Hasse Sjögren DECA Text&Bild

Rootsis toimuvatel U-23 Euroopa meistrivõistlustel saavutas Johannes Erm kümnevõistluses hõbemedali.

Erm alustas laupäevase võistluspäeva hommikut isikliku rekordiga 100m jooksus, kui sai kirja kolmanda aja tulemusega 10,73. Isiklikku rekordit püstitades jooksis Erm 10,88. Alavõidu noppis sakslane Manuel Eitel tulemusega 10,42.

Kaugushüppes sai Erm teisel katsel kirja suurepärase 7.97, mis tagas alavõidu ja tähendas ühtlasi kerkimist võistluste liidriks. Varasemas rekordvõistluses oli Erm kaugushüppes kirja saanud  7.72. Kahe ala järel oli Ermil koos 1975 punkti, mis andis rekordgraafikuga võrdluses 97 plusspunkti.

Kuulitõukes tõukas Erm 14.66, mida on 3 cm vähem kui senises rekordvõistluses. Isikliku rekordi graafikuga võrdluses andis eestlane kuulitõukega ära ühe punkti. Alavõit kuulus sakslasele Jan Ruhrmannile 15.79ga.

Ermi imeline päev sai jätku ka kõrgushüppes.

Algkõrguseks 1.85 valinud Erm alistas kõrguse kõrguse järel ja jõudis latiga 2.03ni. Kahel esimesel katsel lati maha ajanud Erm, sai kolmanda katsega latist üle. 2.03 tähistab ka eestlase uut isiklikku rekordit. Erm proovis ka kõrgust 2.06, kuid loobus peale esimest katset edasisest hüppamisest.

Johannes Ermil on peale nelja ala koos 3575 punkti. Oma rekordgraafikut edestab eestlane juba 168 punktiga.

Päeva viimase alana toimus kümnevõistlejatel 400 meetri jooks, kus Erm startis parima isikliku rekordiga (47,40). Erm tegi hea stardi ning jooksis peaaegu oma isikliku rekordi aja – seekord jooksu tulemuseks 47,41 sekundit.

Avapäeva järel juhib Erm võistlust 4513 punktiga, liikudes 8500 punkti graafikus.

14. juulil kell 10.30 algas kümnevõistluse kuues ala – 110 meetri tõkkejooks. Erm startis teises grupis ning jooksis end ajaga 14,33 esikohale. Nüüd on Ermil kuue ala järel kokku 5445 punkti ning teise koha omanikku Manuel Eitelit edestab ta 269 punktiga.

Peetud on ka teise võistluspäeva teine ala, milleks oli kettaheide. Kettaheide ei ole küll Ermi kümne ala tugevaimate seas, kuid siiski lennutas ta ketta 43.24 meetri kaugusele, mis andis talle 8. koha.

Kümnevõistluse kaheksanda alana toimus teivashüpe. Teivashüppel ei suutnud Erm 4.80 kõrgust ületada, kirja sai 4.70 ning tunnistada tuli Niklas Kauli paremust.

Üheksanda alana oli kavas odavise, milles Erm sai 59.60-ga kirja viienda koha. Niklas Kaul suutis aga noppida 77.36-ga esikoha ning möödus Ermist 17 punktiga.

Viimase alana leidis aset 1500 meetri jooks, milles eestlane tuli ajaga 4.34,04 neljandale kohale. Niklas Kaul suutis aga püstitada hooaja tippmargi 4.17,63, millega haaras sakslane ka üldkokkuvõttes võidu. Kauli 8572 punkti tähistasid ka uut U23 EMi rekordit.

Ermi teise koha tulemuseks jäi 8445, mis on uus Eesti U23 mitmevõistluste rekord ning selle tulemusega sai Ermist viies Eesti mitmevõistleja, kes on ületanud 8400 punkti piiri. Eelnevalt on seda suutnud Erki Nool (8815), Kristjan Rahnu (8526), Maicel Uibo (8514), Valter Külvet (8506)