Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Enari Tõnström Viljandi järvejooksu finišis.
Enari Tõnström Viljandi järvejooksu finišis. Foto: Elmo Riig / Sakala

Kohilas Eesti staadionijooksu sarja etapil lõpetas Sakala kergejõustikuseltsi esindaja Enari Tõnström 800 meetri jooksu kolmandana, ehkki paarsada meetrit enne lõppu oli võidus kinni.

Jooksus tegi tempomeistri tööd etapi peakorraldaja Sparta esindaja Anton Korotkov. Tema kannul püüdis head aega tänavu 800 meetris isikliku rekordi 1.51,36 püstitanud Enari Tõnström. „Jänes oli natuke kogenematu. Eeldasin, et ta jookseb esimese ringi 53,5–54 sekundiga, aga tempo läks liiga kiireks ja oli ebaühtlane,” rääkis Sakala esindaja Tõnström Eesti kergejõustikuliidu kodulehele antud kommentaaris.

Koos jälitasid Viljandi meest Karel-Sander Kljuzin ja Olavi Allase ning umbes 150 meetrit enne finišit jõudsid nad Tõnströmi kannule. Peagi mõlemad jälitajad möödusid ning Eesti Staadionijooksu sarjas sai oma esimese etapivõidu Kljuzin.

Võitja aeg oli 1.53,46. Teisena lõpetas Allase 1.53,60 ja kolmandana Tõnström 1.54,80.