Flora näitas koduväljakul Serbia hõbemedalistile koha kätte

Erko Litvjakov
, Reporter

Täna õhtul aset leidnud Euroopa Liiga avaringi kohtumistes asusid võistlustulle Eesti jalgpalliklubid. FC Flora suutis koduväljakult noppida magusa 2:0 võidu Serbia kõrgliiga hõbemedalisti Radnički Niši vastu.

Mängukulg oli kuni 75. minutini üsnagi tasavägine, kuid viimasel 15. minutil suutis Flora Mark Anders Lepiku ning Konstantin Vassiljevi tabamustest asja ikkagi enda kasuks pöörata.

«Kui 2:0 võidad, siis ikka peab rahul olema,» sõnas Vassiljev pärast mängu.

Teise värava autori Mark Anders Lepiku jaoks oli tegu vägagi erilise sündmusega. Nimelt läks noormees aasta alguses laenulepingu alusel Šveitsi esiliiga klubisse FC Winterthur, kus ta aga vigastuse tõttu mängida ei saanud ning naases juuni lõpus Flora ridadesse.

«Eks see Šveitsis käik oli mingil määral altminek, kuna olin vigastusega kõvasti kimpus. Nüüd aga liitusin uuesti poole aasta Floraga, et jalad tagasi alla saada,» seletas Lepik enda tundeid välisklubis käigust.

«Enne mängu oli treeneriga juttu, et kas ma enda vormi tõttu viimased 15 minutit suudaksin mängida. Ma ütlesin, et olen alati valmis meeskonna nimel kõik andma ning siin oli ka tulemus,» rääkis Lepik.

Flora peatreeneri Jürgen Henni sõnul suudeti mänguplaanist väga hästi kinni pidada ning see ellu viia, kuid hoiatas, et Serbias ootab meeskonda ees totaalselt teine mäng. Samuti ei julgenud Henn Flora soosikustaatust kuidagi kinnitada.

Vastaste peatreeneri Simo Krunici sõnul oli võtmeteemaks see, et Eesti klubil on hooaeg käimas ning nemad tegelevad veel hooajaeelse ettevalmistusprotsessiga. Küll aga nentis mees, et selle taha ei tohi pugeda ning nädala pärast peetavas mängus minnakse all in or nothing mentaliteediga peale.

Samuti ütles Serbia klubi ründaja Milan Bojovic, et Flora võib olla võitnud lahingu, kuid meie võidame sõja.