Wimbledoni suures finaalis kohtuvad Halep ja Williams

Simona Halep.
Simona Halep. Foto: VINCENT KESSLER / REUTERS

Rumeenia tennisetäht Simona Halep (WTA 7.) pääses esmakordselt Inglismaal toimuva suurturniiri finaali, kui alistas ukrainlanna Elina Svitolina (WTA 8.) seisuga 6:1, 6:3.

Ühtlasi tähistab tänane tubli saavutus Rumeenia spordis ajaloolist päeva, sest varem pole ükski selle riigi tennisist Wimbledoni finaali jõudnud.

Halepi ja Svitolina vaheline kohtumine kestis 73 minutit. Esimeses setis ei suutnud Ukraina tennisist mitte ühtegi pallingu geimi hoida, samal ajal kui Halep realiseeris viiest murdepallist neli ning võitis mängu 114-st punktist 68.

Teises poolfinaali kohtumises alistas Serena Williams (WTA 10.) tšehhitar Barbora Strycova (WTA 54.) seisuga 6:1, 6:2. Kahe vägeva naise vaheline finaal peetakse laupäeval.