15-aastase imelapse teekond Wimbledonis sai lõpu, Kontaveidi alistanud Muchova teenis üllatusvõidu (1)

Cori Gauff
Cori Gauff Foto: Mike Egerton / PA Wire/PA Images

Wimbledoni Suure Slämmi turniiril uskumatul kombel neljandasse ringi jõudnud Cori Gauffi (WTA 273.) teekond lõppes kaotusega Simona Halepile.

Gauff oli tegemas täiesti imelist turniiri, alistades avaringis Venus Williamsi, (WTA 44.) seejärel teises ringis oli ta parem Magdalena Rõbarikova (WTA 139.) ning kolmandas ringis võitis ta sloveenlannat Polona Hercogi (WTA 60.).

Täna kohtus Gauff neljandas ringis endise maailma esireketi Simona Halepiga (WTA 7.). Kuigi Gauff võitles südikalt, ei suutnud ta rumeenlannast jagu saada ning nii võttis Halep 6:3, 6:3 võidu.

Gauffi mängule jättis täna jälje ka pisivigastus, mis ilmselt tennisisti segas. Teises setis kutsus Gauff väljakule ka arsti, kuid suutis siiski mängu jätkata ning kohtumise lõpuni mängida.

Imelist hoogu on näitamas aga ka Kontaveidi alistanud Karolina Muchova, kes suutis alistada maailma kolmanda reketi Karolina Pliskova 4:6, 7:5, 13:11. Kohtumine kestis kolm tundi ja 18 minutit.

Lisaks sellele kohtumisele pääses veerandfinaali edasi ka Serena Williams, kes alistas hispaanlanna Carla Suarez Navarro 6:2, 6:2. Alison Riske alistas maailma esireketi Ashleigh Barty.