Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja

Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliiga B-tasandi 18. voorus Vändras Pärnumaa meeskondade tänavusest teisest tulisest lahingust tuli taas kilbiga välja Vändra tiim.

Vändra Vaprus asus matši Pärnu jalgpalliklubi vastu juhtima tosinaminutilise palliveeretamise järel, kui Martin Pärn nahkkera võrku suskas.

Kodutiimi 1:0 eduseisul mindi vaheajale, ent pärnakad kostitasid pausilt naastes vastaseid kohe külma dušiga, kui Tarmo Kovalevski 46. minutil viigivärava vormistas.

Viigiseis püsis tablool paarkümmend minutit. Siis sai Pärn kirja oma teise värava ja Vändra asus taas mängu juhtima. Vapruse eduseis püsis kõigest kolm minutit: Risto Kauniste värav seadis 67. minutil uuesti jalule viigi.

Tänavune teine duell Vändra Vapruse ja Pärnu jalgpalliklubi meeskonna vahel küttis emotsioonid kuumaks ja derbis nägi nii kollaseid kui punast kaarti. Foto: Kristel Lepik

Ent peagi oli Vaprusel jälle võtta varnast lisakäik ja 81. minutil viis Kaarel Saaremets kodutiimi uuesti juhtima. Et pärnakad lõpuminutil enam väravani ei jõudnud, sai Vändra meeskond esmaspäeva õhtul staadionile kogunenud 139 pealtvaataja ees lõpuvile kõlades peonädalale kohaselt rõõmutantsu lüüa.

Derbile omaselt oli mäng tuline ja emotsioonid möllasid nii tribüünil kui palliplatsil. Mängijate ohjamiseks pidi mängu peakohtunik Miko Pupart kuuel korral koukima taskust välja kollase kaardi ja Vändra meeskonna peatreener Ranet Lepik nägi enda nina eest punastki kaarti, kui ta eelnenud mängusituatsioonile emotsionalselt reageerides tehnilisest alast väljakumurule astus ja arbiitribrigaadilt selgitust nõudis.

Nii on mõlemad tänavused Vapruse ja PJK vastasseisud lõppenud Vändra tiimi võiduga, sest mai alguseski käis nende jaks vastastest 2:1 üle. Pika liigahooaja jooksul kohtuvad meeskonnad veel kaks korda.

Võiduga teenitud kolme punkti toel kerkis Vändra Vaprus (32 punkti) turniiritabelis taas kolmandale kohale, möödudes kaotuse kirja saanud Viimsi tiimist (30). Pärnakatest eespool on Nõmme Kalju U21 meeskond (35) ja Nõmme United (40). Pärnu jalgpalliklubi asub 27 punktiga viiendal kohal.

Vändra Vapruse järgmine mäng toimub laupäeval võõrsil Põhja-Tallinna Voltaga, PJK võõrustab Paide linnameeskonna U21 esindust.

Pärnu Vapruse vutimeeskond pidi esiliiga 18. vooru mängus tunnistama võõrsil Tartu Tammeka U21 meeskonna 1:0 paremust ja langes liigatabelis kolmandaks.

Pärnakate järgmine mäng on neljapäeval Tartus sealse Welcoga.