Kevin Koik
, suvereporter

Pühapäeval Valga Pedeli paisjärve ääres toimunud triatloni olümpiadistantsi Eesti meistrivõistlustel võidutsesid Henry Räppo ja Katrin Zaitseva. Kohalik triatlonikolmik koosseisus Uku Vislapuu, Meelis Oja ja Ivar Ivanov lõpetas katsumuse teisena.

Valga triatloni olümpiadistantsi võitnud Henry Räppo edestas lähimat konkurenti Johannes Sikki enam kui kolme minutiga. Räppo läbis 1500 meetrit ujudes, 40 kilomeetrit rattal ja 10 kilomeetrit joostes 1 tunni 52 minuti ja 1 sekundiga. Kolmandana lõpetas Kevin Vabaorg.

Eelmisel aastal naiste vanuseklassis võidutsenud Katrin Zaitseva jäi konkurentide jaoks püüdmatuks ka sel aastal. Teisena ületas Valga triatloni finišijoone hiljutise Otepää IRONMANi võitja Maria Jänese. Zaitseva ja Jänese järel lõpetas kolmandana Anette Zukker.

Võistkondade arvestuses saavutas võistkonna Dorpat Tervis järel teise koha kohalik Valga Maratonspordi meeskond koosseisus Uku Vislapuu, Meelis Oja ja Ivar Ivanov.

Valga triatloni olümpiadistantsi läbisid teiste seas ka Valga vallavanem Margus Lepik, näitleja Märt Avandi ja poliitik Jürgen Ligi.

Tegemist oli triatloni Eesti karikavõistluste neljanda etapiga. Kokku lõpetas Valga triatloni olümpiadistantsi 139 osalejat ja seitse võistkonda.