Eesti meistriks kroonitud Johannes Erm jooksis lubatust tugevama tuule toel elu parima aja

Toimetas Silver Tabo
Johannes Erm.
Johannes Erm. Foto: Raul Mee / EKJL

Rakvere staadionil peetud U23, U20 ja U18 Eesti kergejõustiku meistrivõistluste teisel päeval sündisid head tulemused eelkõige jooksualadel.

Et tänagi puhus sarnaselt eilsele Rakveres väga tugev tuul, möödusid suurem osa mõõduvõttudest ka lubatust (kuni +2 m/s) tugevama taganttuule toel.

Ilusate esitustega sai teisel võistluspäeval hakkama mitmevõistleja Johannes Erm (SK Leksi 44), kes võitis Eesti U23 vanuse meistrikullad nii 110 m tõkkejooksus kui ka 200 m jooksus. 110 m tõkkejooksus oli tema võiduajaks 14,02 (taganttuul +4,6 m/s), 200 m läbis Erm ajaga 21,71 (+2,4).

«Tänaste tulemustega jäin rahule, tõkkejooksus oli elu parim aeg (isiklik rekord 14,19 pärineb tänavu aprillikuust – toim), kuigi tuul oli natuke kõva. Aga sain üle pika aja normaalse stardi ja selle üle olen ma õnnelik. 200 m jooksus kontrollisin, kuidas start on ja mõtlesin seda rohkem 400 m jooksu jaoks,» kommenteeris Erm, kes valmistub juulis Rootsis toimuvateks U23 Euroopa meistrivõistlusteks, kus ta osaleb kümnevõistluses.

Karl Erik Nazarov (Audentese SK) võitis ajaga 52,88 meeste U23 vanuseklassis 400 m tõkkejooksu, U20 meestest oli samal distantsil kiireim Lukas Lessel (SK Elite Sport) 53,65.

Kreete Verlin (SK Fortis) sai U23 naiste 200 m jooksus võidu ajaga 24,29 (+3,6), mitmevõistleja Margit Kalk (Tartu SS Kalev) tuli hõbedale tulemusega 24,41. Verlin jooksis korraliku tulemuse ka 100 m tõkkejooksus, kus tema võiduajaks oli 13,63 (+1,4).

Meeste U20 arvestuses võitis 200 m jooksu Henri Sai (SK Altius) tulemusega 21,57 (+1,4). U20 naiste 200 m kiireim oli Karoli Käärt (Audentese SK), kellele tõi kulla aeg 25,01 (+3,3).

Neidude U18 vanuse 200 m distantsil triumfeeris tulemusega 24,84 (+2,7) Marit Kutman (TÜ/ASK), jättes teiseks Ann Marii Kivikase (aeg 25,00; SK Altius) ja kolmandaks Pippi-Lotta Enoki (KJK Visa) ajaga 25,59.

Mirell Luik (Audentese SK) võitis U23 naiste odaviske tulemusega 54.70.

Annika Emily Kelly (TÜ/ASK) krooniti Eesti meistriks naiste U20 vanuseklassi naiste vasaraheites 56.60ga.